Google+

Las Vegas (Nevada)

36.255123,-115.23834850000003
Genel Bilgiler / Rehber
Las Vegas, ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan, daha çok kumar ve eğlence mekanlarıyla ün yapmış bir kenttir. Bu kent, ABD’nin kuruluş yıllarında bir demiryolu geçiş istasyonu olması sebebinden dolayı mafya ve organize çetelerin bulunduğu, denetimden yoksun bir kent iken, 1900’lerin ilk yıllarına kadar bu durum böyle sürdü. 1931 yılında kumarhanelerin ABD’de legal hale getirilmesinden sonra, eski bir gangster olan Bugsy Siegel adındaki bir kişi burayı bir kumarhane merkezi olarak tasarladı ve bunu gerçekleştirdi. Bu duruma 1940’lardan sonra artan ilgi, şehrin nüfus ve ekonomisini bugünlere kadar katlayarak arttırmıştır. 
Las Vegas’ı içinde barındıran Nevada eyaleti, Amerika Birleşik Devletleri’nde fuhuşun ve kumarın meşru olduğu tek eyalettir. Bunun dışında ABD’de yürürlükte olan en katı uyuşturucu yasalarına sahip olan eyaletlerden bir tanesidir. Ayrıca bu şehir yılda 34 milyon turist ağırlayarak bu alanda Disney World’den sonra ikinci sırada gelmektedir.
Nüfus : 583.756
İklim / Hava Durumu

Las Vegas’da yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Bu dönemde sıcaklık 45 dereceye kadar çıkabilir. Ancak düşük nem oranı, hissedilen sıcaklığın daha düşük olmasını sağlar. Yazın sıcaklıklar genellikle 34-40 derece arasındadır. Kışın sıcaklıkta kısa süreli bir durgunluk yaşanır ve sıcaklıklar düşer. Kışın sıcaklıklar genelde 4-16 derece arasındadır. Kar pek yağmaz, yağmur ise kendini ara ara gösterir.

Nasıl Gidilir?

THY, British Airways, Condor, Delta, US AIRWAYS, Korean Air ile seyahat edebilirsiniz. Yolculuk aktarmalarla dahil ortalama 20-25 saat arasında gerçekleşmektedir.

En uygun Las Vegas (Nevada) uçuşları için tıklayın.

Las Vegas (Nevada) Turları
New York Başlangıçlı Pacific Kıyıları Türk Havayolları ile 10 Gece Belirtilen Ekstralar Dahil (2 799.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 12 Mayıs 2015,Salı - 23 Mayıs 2015,Cumartesi
New York Başlangıçlı Pacific Kıyıları Türk Havayolları ile 10 Gece Belirtilen Ekstralar Dahil (2 999.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 29 Haziran 2015,Pazartesi - 10 Temmuz 2015,Cuma
San Francisco Başlangıçlı Pacific Kıyıları Türk Havayolları ile 10 Gece Belirtilen Ekstralar Dahil (3 099.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 5 Ağustos 2015,Çarşamba - 16 Ağustos 2015,Pazar
Kurban Bayramı'nda New York & Batı Amerika Turu (3 199.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 16 Eylül 2015,Çarşamba - 27 Eylül 2015,Pazar
**Promosyon** New York(2)-Los Angeles(3)-Las Vegas(3)-San Francisco(2) Türk Havayolları ile 10 Gece (2 499.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 12 Mayıs 2015,Salı - 23 Mayıs 2015,Cumartesi
Ne Zaman Gidilir?

Las Vegas’ın aşırı sıcak iklim koşullarının etkisini en az gösterdiği Eylül-Mayıs arası dönem, bu şehre gitmek için en uygun zamandır.

Nerede Kalınır?

Las Vegas (Nevada) Otelleri

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Las Vegas’da yemek yenilecek mekân konusunda size oldukça geniş bir yelpaze sunulmaktadır. Oldukça geniş menü seçenekleri olan restoranlardan, oldukça lezzetli tatlar satan sokak tezgâhlarına kadar birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu şehir bünyesinde barındırdığı otellerin, oldukça büyük çaplı olan açık büfeleriyle de bilinmektedir.  Ayrıca oteller ve lüks restoranlar dünyaca ünlü şeflere de ev sahipliği yapmaktadır. 
Las Vegas’ın en bilindik yemeği, bir çorba olan Picadillo’dur. Sığır ya da et içerikli olan bu çorbaya çok fazla mevsim sebzeleri de koyulmaktadır. Bu çorba özellikle soğuk havaların değişilmez yemeğidir. Las Vegas’da çok sevilen ve tüketilen bir diğer önemli yemek ise yumurta salatasıdır. Yumurta, tere, jambon ve hardal yoğunlukludur. Daha çok ideal kilosunu korumak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Las Vegas’ın restoran seçenekleri de oldukça geniştir. Birçok dünya mutfağından da seçme lezzetleri, bu şehirde rahatlıkla bulabilirsiniz. Burada tercih edebileceğiniz restoranlardan bazılarının isimlerini şu şekilde belirtmemiz mümkündür:
 • - Mesa Gril
 • - Firefly
 • - Roxy’s Diner
 • - Aureole
 • - Metro Pizza
 • - Chinois
 • - Company American Bistro
 • - Andre’s
 • - SushiSamba
 • - Dos Caminos
 • - Emeril’s
 • - M&M Soul Food
 • - Village Eateries
 • - Cut
 • - Raku
 • - Pullman Grille
 • - Envy 
 • - Bahama Breeze
 • - Pasta Pirate 
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
1. Derece (Olmazsa Olmazlar)
Las Vegas Strip, Fremont Sokağı, Mirage Otel (Volkan Gösterisi), Bellagio ( Havuz Gösterileri), Grand MGM Oteli (Aslan Gösterileri)
Bunların dışında görülebilecek etkileyici noktalar ziyaretçilerin bütçeleri ve zevklerine göre değişecektir. Meşhur kumarhanelerin ve muhteşem gösterilerin yapıldığı büyük oteller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bunlar; Bellagio, Mandalay Bay, Venetian, Mirage, Treasure Island, MGM Grand, New York New York, Paris, Rio, Aladdin, Ceasar Palace, Palms
2. Derece (Vakti Bol Olanlar)
Las Vegas Çin Mahallesi Plazası, Neon Müzesi, Madam Tussauds Müzesi, Shark Reef Aquarium, Red Rock’s, Hoover Dam, Lake Mead, Iceberg Canyon, Charston Dağı, Titanik Sergisi, Elvis Müzesi, Flamingo Bahçeleri, Erotik Miras Müzesi, Güzel Sanatlar Galerisi
Ne Yapılır?
Las Vegas bir eğlence şehri olduğundan pek çok şov, gösteri ve aktivite akşam olmadan yapılmaz. Kumarhanelerin ışıklandırması dahi gece ve gündüz ayrımı yapamayacağınız şekildedir. Las Vegas’ı ziyaret edenler zamanlarını gündüz gece ayırt etmeden daha çok bu etkileyici kumarhanelerde geçirirler. Şehrin en önemli gösterileri ve meşhur ışıklandırması için akşam saatlerini beklemek gerekir. Bunun dışında gündüz saatlerinde daha çok şehrin dışında yer alan bölgelere doğa turları ve müze turları yapabilirsiniz. 
Şehrin en hareketli noktası büyük otellerin ve dünyanın bir çok ünlü şehrinin simgelerinin bulunduğu Las Vegas Strip’tir. Venedik’ten Paris’e, New York’tan Mısır’a kadar pek çok dünyaca ünlü noktanın simgeleri burada yer almaktadır. Alışveriş mağazaları, kumarhaneler, kafeler ve restoranlarıyla şehrin en hareketli noktası Strip’tir.
Las Vegas’ın en meşhur ve en güzel otellerinden biri olan Bellagio mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Botanik bahçeleri, havuz ve ışık gösterileri, güzel sanatlar galerisi, kumarhanesi ve daha bir çok aktivitesiyle oldukça etkileyici bir yerdir. Ocean’s Eleven filmi de bu otelde çekilmiştir.  
Titanik Sergisi, Las Vegas’ın en çok ziyaret edilen yerlerinden bir tanesidir. Batan Titanik gemisinden sonra, elde kalmış olan bazı özel eşyaları burada rahatlıkla görebilirsiniz. O gemide bulunan kişilerin hayat hikâyelerini de yine bu sergide dinlemeniz mümkündür. Bu müze 10.00 – 22.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Shark Reef Aquarium, çok çeşitli sayıda köpekbalıkları, deniz kaplumbağaları ve balıklarla doludur. Bu akvaryumda gezerken oldukça şeffaf bir tünelde yürüyor olacaksınız. Bir çok yaşta ziyaretçinin ilgisini çeken bu akvaryumda oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.
Fremont Sokağı, şehrin oldukça eski sokaklarından bir tanesidir. Las Vegas şehrinin ilk kurulduğu zaman burada açılan birçok otel ve gazino günümüzde halen burada hizmet vermektedir. Burası oldukça hareketli bir sokaktır. Hemen her gece canlı dans gösterileri, müzik eğlenceleri yapılmaktadır. Frement Sokağı’nda yer alan ve 1950’den bu yana şehirde kurulmuş mekanların neon ışıklı tabelaların bulunduğu oldukça etkileyici bir açık hava müzesi olan Neon Müzesi şehirdeki etkileyici noktalardan biridir.
Las Vegas Çin Mahallesi Plazası, Las Vegas’ın en ilgi çeken yerlerinden bir tanesi de Çin Mahallesi’dir. Çin ve diğer birçok Uzakdoğu kültürünü yakından tanıma fırsatı sağlayan bu mahallenin oldukça farklı bir atmosferi bulunmaktadır. Burada çok sayıda restoran, kafe, mağaza ve çeşitli eğlence mekânları bulabilirsiniz. Çin mimarisini de burada yakından gözlemleyebilirsiniz. Öte yandan, Çin’e ait çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlar da yine burada hizmet vermektedir.
Madame Tussauds Müzesi, dünyaca ünlü kişilere ait balmumu heykellerin yer aldığı müze oldukça etkileyicidir. Gerçeğinin birebir kopyası olan bu balmumu heykellere dokunmak ve fotoğraf çektirmek de mümkündür. 
Mirage Oteli Volkanı, şehrin en dinamik bölgelerinden olan Strip Caddesi’nde yer almaktadır. Özel bir müzik eşliğinde, karanlık bastırdığından itibaren saat 23.00’a kadar her saat başı bu volkan patlamaktadır. 1989 senesinde açılan bu yapı, 2008 yılında yaklaşık olarak 25 milyon dolar karşılığında yenilenmiştir. Burası Las Vegas’ı ziyaret edenlerin en başta uğradığı mekânlardan bir tanesidir. Şehrin en etkileyici kumarhanelerinden biri de bu meşhur otelde yer almaktadır.
Grand MGM Oteli Aslan Habitatı, doğal yaşam alanları şehrin 10 – 12 kilometre uzağındaki büyük çiftlikler olan aslanlardan, her gün birkaçı eğitmenleri eşliğinde MGM oteli içerisinde oluşturulmuş olan ve camlarla çevrili alanlara getirilmektedir. Buranın çevresindeki hediyelik eşya satan dükkânlardaki hediyelerin ana teması da aslan olmaktadır. 
Şehrin dışına yapılan doğa turları için ise en uygun noktalar; adını ateş kırmızısı dağlarından alan Red Rock’s, ABD’nin en büyük barajı Hoover Dam, dünyanın en büyük yapay göllerinden Lake Mead, Lake Mead içinde yer alan Iceberg Canyon ve çölün ortasında kayak yapma fırsatı sunan Charston Dağı’dır. 
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Las Vegas’da gece hayatı son derece renkli ve canlıdır. Ağırlıklı olarak Strip etrafında toplanan bar ve gece klüplerinin sayısı oldukça fazladır. 
Ama Las Vegas deyince akla ilk gelen şey büyük kumarhanelerdir. Bu kumarhanelerde bütün oyunculara ücretsiz içki sunulur. Her içkide garsona 1 $ ‘ lık bir bahşiş verirseniz eğer, bu ikram sürekli devam eder. 
Las Vegas’da bilindiği gibi kumarhanelerin sayısı oldukça çoktur. Sokaklarda bile slot machine’ler bulunmaktadır. Her otelin içinde bir çok çeşit kumar masası bulunmaktadır. Black Jack, Poker ve benzeri oyunlar akşam sekizden itibaren dolmaya başlar ve sabahın ilk zamanlarına kadar da aynı yoğunlukla devam eder. 
Büyük Broadway şovlarından en seçkinleri, dünyaca ünlü sirk kumpanyaları, sihirbazlık gösterileri ve daha bir çok özel etkinliğin sunulduğu kumarhaneleriyle meşhur büyük otellerden bir kaçı, zamanınız varsa hepsi görülmeye değerdir. Bellagio, Mandalay Bay, Venetian, Mirage, Treasure Island, MGM Grand, New York New York, Paris, Rio, Aladdin, Ceasar Palace, Palms gibi pek çok ünlü otel sunduğu lüks hizmet ve etkileyici aktiviteleriyle bunlar arasında en ünlüleridir.
Bu şehirde, her yıl yenilenen bir çok şov gösterime sunulur. Bu şovlar arasında seçim yapmak kişisel zevklerinizle alakalı olacaktır. Bu şovların kaliteleri ise fiyatlarıyla doğru orantılıdır. Yetişkin şovlarından Broadway oyunlarına, sihirbazlık gösterilerinden Tribute şovlarına kadar pek çok gösteri bulmak mümkündür. Güzel ve kaliteli bir gösteri izlemek isterseniz kişi başına 100-120 $ ödemeniz gerekebilir. Bunların dışında hiçbir ücret ödemeden izleyebileceğiniz şovlar da bulunmaktadır. Bunların en ünlüsü Bellagio’nun her yarım saatte bir yapılan su gösterileridir. 
Alışveriş / Ne Alınır?
Las Vegas kenti adeta dev bir alışveriş merkezidir. Şehirde alışveriş için en önemli yer hiç şüphesiz ki Strip Caddesi’dir. Burada, pek çok dünya markasının ürünlerini rahatlıkla bulmanız mümkündür. Las Vegas’da hizmet veren büyük otellerin bünyelerinde bulunan büyük alışveriş mağazaları da şehrin alışveriş kültürünün önemli parçalarındandır. Burada bulunan mağazalar haftanın her günü açık bulunmaktadır. Las Vegas kentinde alışveriş için tercih edebileceğiniz bazı alışveriş merkezleri ve çeşitli satış noktalarını şu şekilde belirtebiliriz:
 • - Forum Shops
 • - Miracle Mille Shops
 • - Grand Canal Shoppes
 • - Shoppes at Palazzo
 • - Fashion Show Mall
 • - Wynn Esplanade
 • - Fashion Outlets Las Vegas
 • - Las Vegas Premium Outlets
 • - Town Square
 • - Las Vegas Outlet Center
 • - Le Boulevard
 • - The District
 • - Red Rooster Antique Mall
Festival / Fuar
 • Celebrity Impersonators Convention (Mart)
 • National Canvention and Breweriana Show (Mart) 
 • Liberace 'Play-A-Like' Competition (Mayıs) 
 • Maxxis Mini Moto SX (Mayıs) 
 • Las Vegas International Chess Festival (Haziran) 
 • The Great American Truck Show (Haziran) 
 • World Series of Poker (Haziran)
 • Las Vegas Star Trek Convention (Ağustos) 
 • Andre Agassi Grand Slam For Children (Eylül) 
 • Professional Bull Riders World Finals (Ekim) 
 • Las Vegas Comedy Festival (Kasım) 
 • National Finals Rodeo (Aralık) 
 • New Year's Eve - Las Vegas (Aralık) 
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
 • Yeni Yıl (1 Ocak)
 • Martin Luther King Günü (Haziran)
 • Washington'un Doğum Günü (Şubat'ın 3. Pazartesi'si)
 • Anma Günü (Mayıs)
 • Bağımsızlık Günü (4 Temmuz)
 • İşçi Bayramı (Eylül)
 • Kristof Kolomb'un Amerika'yı Keşfi (Ekim)
 • Gaziler Günü (Ekim)
 • Şükran Günü (Ekim)
 • Noel (25 Aralık)
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Las Vegas’da her otel-casinoda,bankada ve birçok mağazada ATM bulunur.Buralarda para çekimi ve para değişimini yapabilirsiniz. Las Vegas’da soygun ve gasp olayları pek azımsanıcak sayıda değildir.Bu duruma karşı çok dikkatli olun ve arabanızda kıymetli bir eşya bulundurmaktan sakınınız. Ayrıca 40 derecenin üzerine çıkan hava sıcaklığına karşıda önleminizi almanız gerekmektedir.Geniş giyecekler giyinmeniz,güneş kremi kullanmanız ve bol sıvı tüketmeniz önerilir.

Havalimanından Kent Merkezine Ulaşım

Las Vegas'taki bir çok büyük otel , casinolar Las Vegas Şeridi denilen geniş cadde üzerinde yer alır. Dünyadaki en büyük 25 otelden 15'i toplamda 62 bini aşkın oda sayısıyla Las Vegas Bulvarı üzerinde bulunur.
Havaalanından Las Vegas Bulvarı üzerindeki otellere gitmek: Taksiler, şerit üzerindeki bir otele 10 Dolar ile 20 Dolar arasında bir maliyetle hareket etmektedir.  Taksiler iyi şekilde organize edilmiştir ve taksilerin hareket memuru sizi numaralandırılmış şekilde kaldırım boyunca dizilmiş olan taksilere yönlendirecektir. Taksi hareket memuruna bahşiş vermeniz gerekli değildir.
108 nolu CAT otobüs; her iki yol için 2 dolara mal olmaktadır ve her 20-30 dakikada bir zemin kattan hareket etmektedir. Otobüs Paradise Yolundan Convention Center' a doğru bir rotada hareket etmektedir ve yolculuk 20-30 dakika arasında sürmektedir. Shuttle servisler sizi bulvar üzerindeki herhangi bir otele 6$ karşılığında götürecektir.

1. Las Vegas Strip

Diğer İçerikler

27 Mar 2015
Gezi Notu

LAS VEGAS'A YOLCULUK

15 günlük Kuzey Amerika seyahatimizin 9. gününde Las Vegas’a uçağımız inerken hava henüz kararmamıştı. Eşime otelimizin oduğu bölgeyi bile gösterdim. Plan yaparken elimde bu şehrin detaylı haritalarının olması büyük şanstı. Bu haritalardan 3 boyutlu olanlardan birinde otelimizin Las Vegas’ın en büyük otellerinden olan Wynn ve Encore'un yanında olduğunu fark etmiştim. Bu bilgi... daha fazla

04 Mar 2015
Gezi Notu

LAS VEGAS GEZİSİ

Batı Amerika seyahatimizin ilk iki gününü Los Angeles’ta dolu dolu geçirdikten sonra rotamızı Las Vegas’a çeviriyoruz. Önümüzde 4-4,5 saatlik bir yol ve uğranması gereken iki outlet olduğu için sabahın erken saatlerinde başladığımız yolculuğumuz akşam saatlerine kadar uzuyor. Yol boyunca biri LA çıkışında (Ontorio Mills Outlet) -ki bu favorimizdi- diğeri ise Vegas girişinde (... daha fazla

Silver Yazar
04 Kas 2014
Gezi Notu

LAS VEGAS'TA TEHLİKELİ GECE

Las Vegas'ta az kalsın hapse giriyorduk... Vegas, Grand Canyon'un ardından yolculuğa devam edeceğimiz istikametin üzerinde kalıyor. Vegas'ta birkaç gün dinleneceğiz. Evet dinlenmek... O devasa otel odalarında, jakuzili banyolarında, kocaman havuzlarında yüzüp dinlenmek... "Aklımda kalanlar, içimde kalanlar" yazımı okuyanlar hatırlayacaktır. Sevgilimin ona inanılmaz yakışan... daha fazla

Silver Yazar
04 Kas 2014
Gezi Notu

LAS VEGAS'TA POKER DENEYİMİ

Makinelerle kumar oynayanları hiç anlamıyorum nasıl zevk alıyorlar. Ruleti de çok duydum, bahisli, zevkliymiş ama denemedik. Biz poker seviyoruz. Bir de maç bahislerini keşfettim ve çok sevdim. Spor bahisleri için özel alanlar var. Her oynayanın önünde ekran bulunuyor. Maç anında yükseltip arttırdığın, kazanana ve skora göre bahisleri belirlediğin bir durum. Bizim Las Vegas’ta... daha fazla

Silver Yazar
25 Eki 2014
Gezi Notu

LAS VEGAS’TAKİ CASINOLAR CADDESİ: THE STRIP

Las Vegas'ta sabah uyanıp, otelimizin havuzunda bol bol yüzdük, güneşleniyoruz. Ortalıkta kimsecikler yok; ne de olsa herkes akşamdan kalma... THE STRIP'in o akıl almaz ritmine kendimizi bırakmak üzere çıkıyoruz yola... Las Vegas'ta hayat hep 5. viteste akıyor, aşağısı yok. Burası şehir haline dönmüş bir Disneyland aslında. Her şey yapay, ama nerdeyse aslı kadar güzel ve... daha fazla

Silver Yazar
21 May 2014
Gezi Notu

ZION CANYON ULUSAL PARKI

UTAH / Zion Canyon - 15 Eylül 2011                      Çarşamba günü öğleden sonra Las Vegas'tan ayrıldık. Önce “road trip” için arabamızı kiraladık ve Las Vegas'ın doğusuna doğru düştük yollara... Biz bu dünya turuna çıkmadan önce sadece istikametlerimizi belirledik. Hiçbir şeyi önceden ayarlamadık. Hiçbir otel rezerve etmedik. Dolayısıyla yolculuğumuzun özellikle road... daha fazla