Google+

Arama formu

Los Angeles Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Los Angeles Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Los Angeles (Kaliforniya) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Clean and Nice Single Room, Tropical Gardens, LAX Teresa B&B güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Urban Eco Oasis, Selby Ave Guest House, Movie Stars Premium | 1 Bedroom Downtown. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Comfort Inn Near Old Town Pasadena in Eagle Rock CA, Trylon Hotel - Hollywood, Beverly Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hollywood Stay, LA International, The Place Just To Sleep tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Los Angeles (Kaliforniya) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

thefulllane.com

Melekler Şehri” Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan ve New York şehrinden sonraki en büyük şehridir.
1781 yılında keşfedilen şehir, günümüzde ABD’nin en hareketli metropolü haline gelmiştir. Ev sahipliği yaptığı Hollywood, Disneyland, USC School of Cinematic Arts gibi yapılar ve zengin kültürel aktiviteleri ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmektedir. Oyuncular, yazarlar ve sanatçıların sıklıkla tercih ettiği özgün adıyla “Melekler Şehri”, “Kreatif Başkent” olarak da anılır. Turistlerin rüyalarını süsleyen Los Angeles, siren sesi kesilmeyen caddeleri ve ucu bucağı olmayan dinamik yapısıyla ziyaretçilerine gerçek bir Amerikan şehrinde olduklarını hissettirmektedir.
1800’lü yıllarda Los Angeles, petrol yataklarının ve altın madenlerinin keşfedilmesi ile hızlı bir gelişim geçirmiş, tabii güzellikleri ve harikulade iklimi ile en çekici gezi rotalarından biri olmaya başlamıştır. 1902’de ilk sinema salonunun burada açılmasıyla New York’un Broadway’ine yepyeni bir alternatif ortaya çıkarmış, ABD’nin sanat ve eğlence merkezi haline gelmiştir.

Tanıtım Videosu:


Los Angeles (Kaliforniya) Turları