Google+

Arama formu

New Jersey’ye Ne Zaman Gidilir?

New Jersey’ye Ne Zaman Gidilir?

Ilıman iklimi nedeniyle yıl boyunca ziyaret edilmeye uygun olan New Jersey, hem yaz ve kış aylarında hem de bahar aylarında her zevke hitap edebilecek, çeşitli temalardaki etkinliklere katılma olanağı sunmaktadır.

Özellikle nisan ve ekim ayları arasında New Jersey’de çok sayıda festival düzenlenmektedir. Bu dönem içerisinde neredeyse her gün eyaletin herhangi bir yerinde mutlaka karşınıza bir festival çıkacaktır. Bu sayısız festivallerden birini seçip tatilinizi bu döneme göre planlamayı tercih ederseniz, tatilinizi sadece daha eğlenceli bir hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda unutulmayacak bir deneyime de dönüştürebilirsiniz. Sadece birbirinden farklı temalardaki bu festivalleri için bile, New Jersey ziyaret edebileceğiniz en gözde yerlerden biri olabilir.

New Jersey’nin kuzeybatısında 10 tane kayak merkezi bulunmaktadır (sadece Hamburg Dağı’nda 50’den fazla rampa mevcuttur). Bunun yanı sıra Delaware Water Gap Ulusal Rekreasyon Alanı kano, rafting ve kamp gibi etkinliklere yapmak için oldukça uygundur. Ayrıca eyalette 3 ulusal vahşi yaşam sığınağı, halka açık 31 golf sahası ve orta Jersey’de bulunan Great Adventure dahil 30 eğlence parkı vardır. İçerisinde bir canlı müze ve Old Hickory Arboretumu’nun bulunduğu, 1976’da kurulan Dutch Neck Village, eyaletin görülmesi gereken ilginç yerlerinden biridir.

Yaz aylarında binlerce kişinin tatil için tercih ettiği New Jersey’de en güzel aktivite hiç şüphesiz, Sandy Hook’tan Cape May ve Ocean City’ye kadar uzanan, Atlantik Okyanusu kıyısındaki plajların keyfini çıkarmak olacaktır. Eyaletin en güneyinde yer alan tatil yöresi Cape May ile birlikte Jersey Shore 1800’lerden bu yana popülerliğini sürdürmektedir. Eyalette bulunan tüm tatil beldeleri içinde en büyüğü, 1890’larda ülkenin en çok tercih edilen tatil yeri olan Atlantic City, eyaletin kendisinden bile daha ünlüdür.