Google+

Arama formu

 • Yerel Saat
  - : - / -
 • Kur Farkı
  1 USD=0.00
 • Priz Tipi
  Type B100-125V - 15 A
 • Hava Durumu
  --℃
 • Yıllık Ortalama Sıcaklık
  Oca 2.8℃
  Şub 5.4℃
  Mar 10℃
  Nis 15.7℃
  May 20.4℃
  Haz 25℃
  Tem 27.7℃
  Ağu 27.3℃
  Eyl 22.8℃
  Eki 16.7℃
  Kas 9.6℃
  Ara 4.4℃
Genel Bilgiler / Rehber
Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri'nin Güney Merkez bölgesinde yer alan bir eyalettir. 50 A.B.D eyaleti arasında en geniş 20. ve en kalabalık 28. eyalettir. Oklahoma kelimesi Choctaw yerlileri dilindeki “okla” ve “humma” kelimelerinden türetilmiştir.  Anlamı “Kızıl İnsanlar” veya “Kızıl Derililer”dir. 16 Kasım 1907’de Amerika’nın 46. eyaleti olmuştur. Oklahama’da yaşayanlar Oklahomans veya Okies olarak anılır. Eyaletin en büyük şehri eyalet ile aynı ismi taşıyan Oklahoma City’dir. 
 
Oklahoma City dünyanın en büyük hayvancılık pazarlarından biridir. Ayrıca doğalgaz, petrol ve petrol ürünleri de Oklahoma endüstrisinin en önemli ürünleridir. Oklahoma büyük petrol şirketlerinin de merkezlerine ev sahipliği yapar. Şehir, eğitim ve kariyer açısından çok fazla olanağa sahiptir. Ayrıca Oklahoma City, Teksas ve Meksika’ya ulaşım için en önemli yollardan biri üzerinde yer alır.
Nüfus : 599.199
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Oklahoma City (Oklahoma) lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Courtesy Inn, Homewood Suites Oklahoma City/Bricktown, Hampton Inn & Suites Oklahoma City Airport. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Park Hill Inn and Suites, AmericInn Hotel & Suites Oklahoma City Airport gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Quality Inn Southwest, The Biltmore Hotel Oklahoma, Holiday Inn Express and Suites Oklahoma City North otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Oklahoma City (Oklahoma) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Oklahoma City (Oklahoma) Otelleri booking-logo
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler