Google+

Arama formu

Portland Mutfağı

Portland Mutfağı

Portland hem Amerikan mutfağı hem de dünya mutfağından lezzetler sunan sayısız restorana sahiptir. Şehirde deniz ürünleri başta olmak üzere birçok çeşitte gıda ve yemek bulabilirsiniz. Martin Luther King Bulvarı’nda bulunan Burgerville’de büyük burgerler ve geleneksel fast-food yemekleri, tatlı patates kızartması, kuşkonmaz, çilek, böğürtlen, soğan halkaları ve daha fazlası olmak üzere birçok mevsimsel ürünleri tadabilirsiniz. Bunun yanında “Cha! Cha! Cha!” da Portland’ın meşhur restoranlarından biridir. Burada makul fiyata kaliteli Meksika yemekleri yapılır. 

Woodstock Caddesi’nde yer alan Delta’da uygun fiyata harika kızarmış tavuk bifteği, jambalaya ve irmik gibi lezzetler büyük porsiyonlarda sunulmaktadır. Eğer organik yemekler yemek istiyorsanız da Lig Caddesi’ndeki Detour Cafe’de taze organik gıdaları bulabilirsiniz. İyi bir kahvaltı içinde Dockside Saloon and Restaurant’ı önerebiliriz.

Akdeniz yemeklerinden hoşlananlar için Belmont’ta bulunan Eurotrash tavsiye edilebilir. Öğle ve akşam yemekleri için gıda sepeti konseptiyle fiks menülere sahiptir. Bütçesi düşük olanlar için ise 5 $’a satılan taco ve böreklerini denemesini tavsiye ettiğimiz Taco Del Mar oldukça uygun bir yerdir.

Popüler Restoranlar

  • Veritable Quandary
  • Tin Shed Cafe
  • Andina Restaurant
  • Tasty n Alder
  • Salt & Straw 

 
PORTLAND’DA BAHŞİŞ - Portland’de bahşiş vermek yaygındır. Ödediğiniz hesaba göre %5 ile 10 arasında bahşiş bırakabilirsiniz.