Google+

Arama formu

Washington Festivalleri

Washington Festivalleri

Başkentte, yılın çeşitli zamanlarında birçok renkli festival düzenlenmektedir. Bu festivallerin organizasyonlarını Washington Festivals and Events Association üstlenmektedir.

A Capital Forth Festivali: 4 Temmuz tarihinde, devasa bir kalabalıkla ulusal bağımsızlığın kutlandığı festivaldir. Ulusal Bağımsızlık Geçidi etkinliği düzenlenir ve en sonunda büyük bir konser verilir.

Kültür Turizmi Festivali: Mayısın ilk Cumartesi günü gerçekleşir. Birçok konsolosluk festivale katılır ve kültürel ögelerini sergiler. Burada harika sunumlar izleyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Ulusal Kitap Festivali: Eylül başında gerçekleştirilir. Yazarların, konuşmacıların katılımlarıyla büyüyen bir festivaldir.

Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali: Mart sonu, Nisan başında gerçekleşir. Kirazların çiçek açtığı bir hafta boyunca eyalet güzelleşir. Kalabalıktan kaçınmak için sabahın erken saatlerinde gitmeniz gerekse de, geleneksel kiraz çiçeği gezintisi Tidal Havzası civarında gerçekleşir.

Ulusal Uçurtma Festivali: Mart sonunda gerçekleşir. Washington Anıtı’nın bulunduğu yerdeki festivalde herkes uçurtmalarıyla gelir, uçurtma savaşları yaşanır ve renkli görüntüler ortaya çıkar.

Smithsonian Halk Hayatı Festivali: Haziran sonlarında ya da Temmuz başında gerçekleşir. Bir ülke, ABD'nin bir bölgesi ve başka bir konunun yer aldığı ve bunların her yıl değiştiği bir kültürel festivaldir.

DC Blues Festivali: Eylül başında efsane blues performanslarının yer aldığı festivaldir.