Google+

Arama formu

San Juan

 • Yerel Saat
  - : - / -
 • Kur Farkı
  1 ARS=0.00
 • Priz Tipi
  Type F250V - 16 A
 • Hava Durumu
  --℃
 • Yıllık Ortalama Sıcaklık
  Oca 27℃
  Şub 25.7℃
  Mar 22.4℃
  Nis 17.5℃
  May 12.2℃
  Haz 7.8℃
  Tem 7.8℃
  Ağu 10.8℃
  Eyl 14℃
  Eki 19.7℃
  Kas 23.5℃
  Ara 26.4℃
Genel Bilgiler / Rehber

San Juan, Arjantin’in Cuyo bölgesinde yer alan San Juan eyaletinin başkenti dir. Tulum vadisinde kurulmuş olan şehir, deniz seviyesinden 650 metre yükseklikte, San Juan nehrinin batısında yer almaktadır. 112,000 nüfusa sahip olan San Juan, geniş sokakları, geniş kaldırımlı düzenli caddeleri ve kanallardan sulanan farklı ağaç türleriyle modern bir şehirdir. Önemli bir konaklamaya, altyapıya ve ulaşıma sahip şehirde müzeler, spalar, geniş asma bahçeleri ve çeşitli tarımsal alanlar bulunmaktadır. Ayrıca şarap üretimiyle de meşhurdur. San Juan Arjantin’de en çok şarap üretimi yapılan 2. eyalettir..

 

Daniel Ramos Correa tarafından dizayn edilmiş ve 16 Aralık 1979’da açılmış katedral ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Şehirde eşil alan ve renkli çiçekleriyle 19. yüzyıldan kalma Başbakan Domingo Sarmiento ve Keşiş Justo Santa María de Oro’nun anıtlarının da yer aldığı 25 Mayıs Parkı bulunmaktadır. Ayrıca Kurucu Vali Antonio Aberastain’ın anıtının bulunduğu ve onun anısına Aberastain Park adını almış bir park daha bulunmaktadır. Franklin Rawson Güzel Sanatlar Müzesi’nde ulusal sanatçıların resim, heykel ve çizimleri; eski bir tren istasyonunda yer alan Doğa Bilimleri Müzesi’nde ise yakınlardaki Ischigualasto Vadisi’nde bulunuş dinazor fosilleri sergilenmektedir.

 

Şehre ulaşım Luis Muñoz Marín Uluslararası Havaalanından sağlanabilmektedir. Ayrıca şehre feribotla ulaşım da bulunmaktadır. Şehir içi ulaşımsa taksi, otobüs ve trenle mümkündür. Ayrıca San Juan koyunda, feribot seferleri düzenlenmektedir.

Nüfus : 395.326

Arjantin Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.