Google+

Arama formu

Vietnam'ın Festivalleri

Vietnam'ın Festivalleri

Vietnam kültürünün altında birçok renkli festival ve kutlama yatmaktadır. Bu kutlamaların bir bölümü halkı eğlendirmek uğrunayken bir bölümü ülkenin kahramanlarını ve kurucularını anmak amacıyla düzenlenmektedir. Festivallerin çoğu ay takvimine göre kutlanmaktadır.

Bahar festivali olan "Bai Dinh Pagoda Festival" yeni yılın 6. gününde kutlanmaya başlar ve ay takvimine göre üçüncü ayın bitişine dek kutlanır. Bu festival Hoa Iu'dan başlayan Hac'cı kutlamak üzere ayarlanmaktadır.

"Huang Pagoda Festivali", Bai Dinh ve Yentu Pagoda festivalleri ile birlikte kuzey bölümünün en büyük Budist festivalidir.

"Giong Festival", Vietnam mitolojisinden ve dört ölümsüzden biri olan Aziz Giong'u anmak amacıyla bahar sezonunda düzenlenmektedir.

"Hue Festival", iki yılda bir düzenlenmekte ve dünyanı dört bir yanında birçok kişiye ev sahipliği yapmakta olan Vietnam'ın kimliğini ve kültürünü tanıtan son derece eğlenceli, kültürel bir festivaldir.

Diğer festivaller; Ooc Om Bac Temple Festival, Ba Chua Xu Temple Festival, Kate Festival, Keo Pagoda Festival, Khau Va'love Market Festival ve Le Mat Snake Village Festival.