Google+

Arama formu

Cairns Şehir İçi Ulaşım

Cairns şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Journey 's Homestay, Homestay at Julie's, Lumleyhouse güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Edge Hill Clean & Green Cairns, 7 Minutes from the Airport, 7 Minutes to Cairns CBD & Reef Fleet Terminal, Jackies Studio Apartment, Cairns Homestead: A Peaceful Getaway. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sunshine Towers 407 - One Bedroom Studio Apartment, Park Regis City Quays, Casa Bohemia gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Calypso Inn Backpackers Resort, Cairns Waterfront Backpackers, Caravella Central tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cairns aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cairns Şehir İçi Ulaşım


Cairns Turları

Cairns kısmen küçük bir şehirdir bu nedenle şehri yürüyerek keşfetmek zor olmayacaktır. Ulaşımda SunBus tarafından sağlanan otobüsler ve taksiler kullanılır. Cairns’de birkaç günden fazla konaklayacaksanız araç kiralamak da iyi bir çözümdür. Şehir içinde pek çok araç kiralama noktası mevcuttur. 

Otobüs

Cairns’de otobüs hizmeti SunBus tarafından sağlanır. Şehir merkezi ve banliyöler arasında hizmet veren 17 otobüs hattı mevcuttur. Tüm otobüs hatları Lake Street ve  Shield Street’in kesiştiği noktada bulunan ana otobüs terminalinden hareket eder. Har güzergahları, hareket saatleri ve bilet ücretleri için tıklayınız.

Taksi

 Özellikle Cairns şehir merkezinde çok sayıda taksi mevcuttur. Taksi ücretleri diğer Avustralya şehirlerine göre kısmen düşüktür. Taksi ücretleri:

  • Açılış: 2.90 AUD
  • Kilometre başına: 2.26 AUD

Cairns Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı otobüsleri ile,

Sun Palm Transport tarafından işletilen havalimanı otobüsleri, uçuş çizelgesine bağlı olarak haftanın her günü havalimanı – şehir merkezi arasında hizmet vermektedir. Yolculuk ortalama 30 dakika sürmektedir.

Taksi ile,

Terminal çıkışlarında bekleyen taksilerle dilediğiniz noktaya hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Tüm Avustralya’da olduğu gibi Cairns’de de taksiler son derece güvenilirdir.

Araç kiralama ile,

Havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından bütçenize ve zevkinize uygun bir araç temin ederek dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

  • Avis / Tel: 07 4033 9555
  • Budget / Tel: 07 4033 9777
  • Europcar / Tel: 07 4034 9088
  • Hertz / Tel: 07 4035 9299
  • Redspot Enterprise / Tel: 07 4034 9052
  • Thrifty / Tel: 07 4033 9800