Google+

Arama formu

Darwin’de Gezilecek Yerler

Darwin’de Gezilecek Yerler

Darwin şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Nia's Place güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Darwin City - The Oaks with Harbour Views, ZEN BY THE WATER - Esplanade Darwin Retreat, Central Studio, Darwin CBD Northern Territory. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Alatai Holiday Apartments, 9@Peninsular Larrakeyah, Peninsular Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Frogs-Hollow Backpackers, Down Under Hostels on Harriet, Crocodilly Inn tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Darwin aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Onlarca farklı kültürün hâlâ yaşamaya devam ettiği Darwin, doğal güzellikleri, pazarları ve mimarisiyle öne çıkan bir şehirdir. Doğal parklar, sokak pazarları ve şenlikleri, müzeler, vahşi doğa turları ve plajlar ile Darwin, dolu dolu bir seyahat geçirmek için her türlü imkana sahiptir.

Görülmesi gereken diğer yerler: Darwin Military Museum, Darwin Waterfront Precinct, Australian Aviation Heritage Centre, Crocodylus Park, Fannie Bay Gaol Museum, Parliament House, Aquascene Fish Feeding Sanctuary, Esplanade, Kakadu National Park, Mary River Wetlands.

 


Darwin Turları

Mindil Beach Sunset Market

Mindil Beach Sunset Market

Onlarca kültürün bir arada yaşadığı ve pek çok taze ürünün bulunabildiği Darwin’de pek çok sokak pazarı bulunur. ‘Mindil Beach Sunset Markets’ bunlar arasında en çok öne çıkanıdır. Mayıs-ekim ayları arasında her perşembe ve cumartesi günü Mindil Plajı’nda kurulan pazarda Tayland, Sri Lanka, Hindistan, Çin, Brezilya, Yunan ya da Portekiz yemeklerini tadabilirsiniz. Bir festival havasında kurulan pazarda canlı müzik dinletileri olur. Ayrıca plajda güneşin batışını da izlemek mümkündür.

Museum & Art Gallery of the Northern Territory

Museum & Art Gallery of the Northern Territory

Darwin şehri ve kuzey Avustralya ile ilgili tüm sanatsal malzemelerin görülebildiği müzede Aborjin sanatı koleksiyonları öne çıkmaktadır.

WWII Oil-Storage Tunnels

WWII Oil-Storage Tunnels

Şehrin sıcağından bunaldığınızda merkezden Esplanade’e doğru yürürken karşınıza çıkacak olan bu tüneller, 1942 yılında donanmanın yağlarını depolamak için kurulmuş ancak hiçbir zaman kullanılmamıştır. 1992 yılında tekrar turizme kazandırılmak için açılan tünellerde hem tarihe tanıklık edebilir hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Crocosaurus Cove

Crocosaurus Cove

Darwin’deki vahşi yaşamı görmek için şehrin dışına çıkmanıza gerek yok. Bölgeye özgü timsahları ve yaşamlarını Crocosaurus Cove’da görebilirsiniz. Mitchell Street’teki bu ilginç yerde ayrıca Barramundi balığını, devasa kaplumbağa ve vatozları inceleyebilirsiniz. Yaklaşık 200 Dolar karşılığında rehberle birlikte havuzların içine de girmek mümkündür.

 

Mary River Ulusal Parkı

Mary River Ulusal Parkı

Darwin şehrinin 150 kilometre doğusundaki bu ulusal park, vahşi doğayı merak edenler için bir cennet gibidir. Parkın içindeki dereler, sulak alanlar ve billabonglar yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Tuzlu su timsahlarının da görülebildiği parka gitmek için şehir merkezinden hareket eden turlara katılabilirsiniz.

George Brown Botanik Bahçeleri

George Brown Botanik Bahçeleri

Bahçeyi kuran kişinin adını alan bu 42 hektarlık doğa harikası, bölgeye özgü endemik türleri görmek için ideal adrestir.