Google+

Arama formu

Innsbruck’ta Gezilecek Yerler

Innsbruck kenti kocaman bir müze gibidir. Özellikle Old Town bölgesindeki yapıların ihtişamına hayran kalabilirsiniz. Gotik, Rokoko ve Rönesans dönemine ait pek çok mimari örneğin yanı sıra modern yapılarıyla çarpıcı kentte dolaşırken eğer Innsbruck kartı alırsanız hem ulaşım hem de müze ve kilise girişlerine ücret ödemezsiniz.

Görülmesi gereken diğer yerler

Riesenrundgemälde, Stadtturm Innsbruck, Maria-Theresien-Straße, Herzog-Friedrich-Straße, Bell Müzesi, Anatomi Müzesi, Tiroler Landesmuseum, Alpengarten, Annasäule, Stift Wilten

Innsbruck şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Heart of INN‘s Bruck, Gästehaus Alpenblick güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment Ida, Appartement "oans", Apartment Sofi. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment Lanner, Hotel Goldene Krone Innsbruck, Deluxe Duplex Innsbruck City Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Jugendherberge Innsbruck - Youth Hostel, Hostel Marmota, Olympiaworld-Landessportcenter tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Innsbruck aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Goldenes Dachl

Goldenes Dachl

Innbsbruck’un simgesi sayılan bu anıt imparator I. Maximilian döneminde yapılmıştır. 1494 senesinde I. Maximilian tarafından Bianca Maria Sforza ile evliliğinin şerefinde yaptırılan balkon geç Gotik dönem estetiğinin en iyi örneklerinden biridir.

Triumphpforte

Triumphpforte

1765 senesinde Arşidük II. Leopold’ün İspanyol prenses Maria Ludovica ile evliliği şerefine yapılan bu kemer Maria-Theresien Caddesindedir.

Bergiselschanze

Bergiselschanze

Iraklı mimar Zaha Hadid tarafından 2001 senesinde yenilenen bu kayak atlayış platformu kentin yeni sembollerinden biri olarak görülmektedir.

Hofkirche

Hofkirche

Kentin en önemli yapılarından Hofkirche aynı zamanda imparator I. Maximilian’ın da kabristanıdır. 1564 senesinde inşa edilen bu kilise Rönesans ve barok dönemden pek çok iz taşımaktadır.

Wiltener Bazilikası

Wiltener Bazilikası

Barok ve rokoko mimarisinin en iyi örneklerinden biri olan Wiltener Bazilikası 1751-1756 yıllarında inşa edilmiştir. Girişin ücretsiz olduğu bu yapıyı mutlaka görmeniz gereken adreslerden birisidir.

Schloss Ambras

Schloss Ambras

Rönesans stili bu kale II. Ferdinand döneminde inşa edilmiştir. Pek çok portre, zırh koleksiyonu, sanat eserinin bulunduğu kalenin İspanyol tarzı meydanı ve

bahçesi de hayli ilgi çekicidir.

Saint Jacob Katedrali

Saint Jacob Katedrali

Barok tarzı bu katedral Lucas Cranach tarafından yapıldıktan sonra depremde hasara uğramıştır. Bunun üzerine 1717-1724 senelerinde Johann Jakob Herkomer ve Johann Georg Fisher tarafından yeniden inşa edilen muazzam katedrale giriş ücretsizdir.

Botanik Bahçesi

Botanik Bahçesi

Eşsiz bir doğa deneyiminin içinde kendinizi bulabileceğiniz bu bahçeyi sabah 07.30’dan akşam 07.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz.