Google+

Arama formu

Abu Dabi Festivaller

Abu Dabi Festivaller

Abu Dabi festivaller açısından oldukça zengin bir şehir. Yılın her dönemi farklı alanlarda festivaller düzenleniyor. Festival dönemleri her daim renkli ve canlı bir şehir olan Abu Dabi’nin atmosferini daha da eğlenceli bir hale getirerek unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

2007 yılından itibaren gerçekleştirilen ve öncesinde Orta Doğu Film Festivali olarak bilinen Abu Dabi Film Festivali şehrin en önemli festivallerinden biridir. Kasım ayında gerçekleşen festivalde şehrin birçok salonunda yüzlerce farklı film gösterimi gerçekleşir. Bu filmler arasında uluslararası filmler ve bölgesel filmler de yer alır.

Abu Dabi Festivali, Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde en önemli sanat ve kültür festivallerinden biridir. 2004 yılından beri her sene kutlanan festival Mart-Nisan döneminde gerçekleşiyor. Festival kapsamında opera performanslarından dans gösterilerine, tiyatrolardan edebiyat konferanslarına, konserlerden atölyelere kadar her türlü aktivite düzenleniyor. Modern sanatların yanında geleneksel sanat faaliyetlerine de yer veriliyor. Dünyanın farklı yerlerinden birçok katılımcının katılımı ile gerçekleşen festival şehrin en önemli yapılarında gerçekleşiyor.

Kış dönemi festivallerinden biri olan Abu Dabi Yemek Festivali şehrin her köşesine taşan bir festival. Uluslararası ve yerel şeflerin hazırladığı lezzetleri şehrin restoranlarında, kafelerinde ve hatta sokaklarında deneyebilirsiniz. Festival kapsamında çöl, deniz, gökyüzü temalı yemek deneyimleri de düzenleniyor. ‘Gurme Golf’ isimli etkinlik ise golfun en lezzetli halini sunuyor.

Ulusun annesi anlamına gelen Mother of the Nation Festival’i şehrin en hareketli dönemlerinden birine yol açıyor. Festival kapsamında sokaklarda ve farklı mekanlarda sergiler, performanslar, yiyecek ve içecek standları ve birçok farklı aktivite düzenleniyor. Festival 4 farklı konsept altında, 4 farklı alanda ele alınıyor. Bu 4 farklı alan Mutluluk, İlerleme, Alışveriş ve Plaj’da Yemek alanlarından oluşuyor. Mutluluk konsepti kapsamında özellikle genç nesiller için birçok etkinlik ve eğitici çalışma düzenleniyor. İlerleme alanında ise kişisel gelişimin yanında kalkınma gibi konular ele alınıyor. Yetişkenlere yönelik farklı konferanslar ve eğitimler düzenleniyor. Plaj’da Yemek konsepti festivalin en lezzetli alanı. Plajlar boyunca yemek standları ve küçük yemek kamyonetleri bulunuyor. Alışveriş kapsamında ise yerel ürünlerden uluslararası ürünlere Abu Dabi inanılmaz bir seçenek aralığı sunuyor.

2006 yılından beri European Tour kapsamında düzenlenen Abu Dabi Golf Yarışması şehrin popüler festivallerinden. Golf turizmi ile ön plana çıkan Abu Dabi bu festival ile şehirdeki golf hayatını gözler önüne seriyor. 80.000 kişinin katılımı ile gerçekleşen festival golf severler için kaçırılmayacak bir etkinlik.

Bu festivaller harici şehirde Abu Dabi Bilim Festivali, Abu Dabi Kitap Festivali, Formula 1 yarışları, Deve Yarışları Festivali ve Abu Dabi Uluslararası Dans Festivali gibi farklı alanlarda da birçok festival bulunmaktadır. Festivallerin çoğunun belirli bir tarihi bulunmadığı için seyahatiniz öncesi aşağıdaki siteden detaylı bilgi alabilirsiniz:

https://www.abudhabi.com/v/festivals/