Google+

Arama formu

Abu Dabi İçi Ulaşım

Abu Dabi İçi Ulaşım

Hızla gelişen ve modernleşen Abu Dabi’de istediğiniz yere uygun fiyatlarla ve rahatça ulaşabilirsiniz. Şehirde en önemli toplu taşıma ağını otobüsler oluşturuyor. Otobüsler dışında taksi, deniz taksi kullanabilir veya araç ya da bisiklet kiralayabilirsiniz.

Otobüslere bilet almanıza gerek yok ancak bindiğiniz zaman şoförün yanında bulunan kutuya para atmalısınız. Şehirde ulaşımınızı bu sistemli işleyen ve ayrıca klima bulunan otobüsler ile halledebilirsiniz. Havaalanından şehir merkezine de otobüs ile ulaşım mümkün. Terminal 1 ve 2 üzerinden A1, 490, 211, 240 ve X81 kodlu otobüsler şehir merkezine gitmektedir. Otobüs ücretleri 4 AED’dir. Otobüsler, 24 saat çalışmakta ve 40 dakikada bir sefer yapmaktadır.

Şehrin her yerinde taksi bulmanız mümkün ve fiyatlar da oldukça uygundur. Taksi ile havaalanından şehir merkezine ulaşım 70 AED/30 Dolar civarı tutmaktadır. Taksiler hakkında dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi normal taksilerin lüks taksiler ile karıştırılmaması gerektiğidir. İkinci olarak ise çoğu şoför İngilizce bilse de sokak, cadde isimleri gibi konularda anlaşmak daha zor olduğu için binmeden önce konuşmaya çalışmanızda fayda var.

Bir şehri keşfetmek için en iyi yöntemlerde biri olan bisiklet kiralama olayını Abu Dabi’de de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bir bisiklet kiralama istasyonundan aldığınız bisikleti başka bir istasyonda bırakma şansınız var. Böylece uzun yolculuklar yapmasanız da hem eğlenceli vakit geçirmiş hem de şehri keşfetmiş olursunuz. Günlük 15 AED/4 Dolar, 3 günlük ise 40 AED/11 Dolar karşılığından bisiklet kiralayabilirsiniz.

Şehri farklı bir şekilde keşfetmek istiyorsanız deniz taksiler güzel bir seçenek olabilir. Geleneksel ahşap bir tekne ile gerçekleştirilen bu taksi servisinin Abu Dabi’nin en turistik ve merkezi noktalarını içeren üç farklı rotası var. Kırmızı, Mavi ve Sarı rota farklı ücretlerde ve farklı yerlere seyahat ediyor. Daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:

http://captaintonys.ae/abra-water-hopping-service-2/

Araç kiralamak için de şehirde dünyanın en çok bilinen araç kiralama şirketlerini bulabilirsiniz. Özellikle internetten kiraladığınızda çok daha uygun fiyatlara araç bulma şansınız olacaktır. Araç kiralamak için pasaport fotokopisi, geçerli bir ehliyet ve kredi kartınız yeterli olacaktır.