Google+

Arama formu

Dubai Gece Hayatı

Dubai Gece Hayatı

Dubai gece hayatı bakımından diğer özellikleri kadar gösterişli değildir. Bunda dini kuralların etkisi büyüktür. Dubai'nin gelirlerinin çoğu aslında petrolden değil turizmden gelir. Bu nedenle diğer Orta Doğu ülkelerine kıyasla alkol ve gece hayatı konusunda daha esnektir. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken belli noktalar vardır. Caddelerde ve sokaklarda alkol satan dükkânlar bulmak oldukça zordurbulunsa da Müslüman olduğunuzu söylemediğinizde daha rahat bir alışveriş yaşarsınız. Marketlerde de alkollü içecekler satılmaz. Ayrıca sokakta veya kamuya açık başka yerlerde alkol tüketmek kesinlikle yasaktır. Dini günlerde de alkol satan yerler kapalıdır. Restoranların hepsinde de alkol satışı yapılmamaktadır. Ancak alkol satış izni olan restoranlarda alkollü içecekler sunulmaktadır. Bu nedenlerle Dubai’de gece hayatını yaşayacağınız belli bir cadde veya barlar sokağı pek bulunmuyor. Gece hayatı barlar ve gece kulüplerden çok otellerde yoğunlaşmıştır. Üç yıldızlıdan beş yıldızlılara birçok otelin bünyesinde gece kulübü, lounge veya bar bulunmaktadır. Bu yüzden de gece hayatı otellerle özdeşleşmiştir.

Ayrıca Dubai'de 21 yaşın altındakilere içki satışı yasaktır. Mekanların girişlerinde de sıkı pasaport kontrolleri yapılmaktadır. Öte yandan yaygın olarak perşembe geceleri kadınlar gecesi olarak görülür ve çoğu yerde perşembe geceleri kadınlardan giriş ücreti talep edilmemektedir. Ayrıca bazı mekanlarda da kadınlara içki veya yemek ikram edilmektedir.

Dubai'ye gelen turistler geceleri otellerde bulunan bu mekânları tercih etmektedir. Otellerin altındaki barlar ve gece kulüpleri de genellikle gece 2-3’den sonra kapanıyor. Dubai’de otel en bol bulunan şey olduğu için eğlence mekanı bulmakta zorlanmıyorsunuz. Ancak eğlence mekanlarında fiyatlar genellikle yüksektir.

Dubai'nin gökdelenlerinin teraslarında bulunan kokteyl barlar oldukça popülerdir. Hilton Dubai Creek'in terasında bulunan The Rooftop Swimming Pool küçük bir bardır ama güzel bir manzaraya sahiptir. Şeyh Zayed Caddesi'nde bulunan Vu's Bar, bulunduğu binanın 51. katındadır ve 200'e yakın kokteyl çeşidiyle kokteyl sevenler için doğru bir adrestir. The Address Hotel'de bulunan Calabar eşsiz bir Dubai Çeşmesi manzarasına sahiptir. Dubai'nin en popüler barlarından birisi olan Barasti Bar, Le Meridien Mina Seyahi Hotel bünyesindeki plajda bulunur.

Dubai'nin dünya turizminde önemli bir yer kazanmasıyla ünlü şarkıcılar ve DJ'ler şehirde konserler ve partiler düzenlemeye başlamıştır. Şehirde ünlü DJ'lerin de sahne aldığı birçok gece kulübü bulunmaktadır. Ancak bu kulüplere girmekte problem yaşanabilmektedir. Jumeirah'ta bulunan Boudoir, Fransız tarzda bir tasarıma sahiptir ve yıllardır şehrin popüler gece kulüplerinden birisi olmuştur. Jumeirah Beach Hotel bünyesinde bulunan Club 360, son yıllarda yenilerek şehrin en popüler gece kulüpleri arasında yerini almıştır. Tropik bir temaya sahip olan Mahiki yine şehrin popüler noktalarındandır. Palmiyeler üzerinde bulunan Nasimi Beach karadan 7 kilometre uzaklıktadır ve geceleri de gece kulübü olarak hizmet vermektedir.