Google+

Arama formu

La Paz’da Gezilecek Yerler

La Paz’da Gezilecek Yerler

La Paz Bolivya’nın önemli bir kültür şehridir. Kent kolonyal mimari örneklerinin görüldüğü katedraller, onlarca müzesi, özel mimariye sahip sokaklarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir.

La Paz’da görülecek diğer yerler

La Paz lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Hotel Nuevo Sol, Midtown La Paz, Brussels apartment. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Hostal El Lobo, Hotel Calacoto gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Hostal Ananay, Elegance Hotel, Apartment Villazon otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un La Paz aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

La Paz’da Gezilecek Yerler-1

Calle Jaen Museums, Valle de la Luna, La Paz Cemetery, Tupac Katari Mirador, La Ceja, Tekstil Müzesi, Etnografya Müzesi.

Fundación Solón

Fundación Solón

Bir zamanlar Walter Solón Romero isimli sanatçının evi olan bu bina şu an aktivist kimliği olan bu duvar sanatçısının onuruna kurulmuş bir vakfa ev sahipliği yapmaktadır. Mekanda aynı zamanda mimari, tasarım ve sanat üzerine süreli sergiler düzenlenmektedir.

Mercado de Hechicería

Mercado de Hechicería

Calles Jiménez ve Linares boyunca uzanan ve şehrin en egzantrik pazarı olan Mercado de Hechiceria yerel üretilmiş el sanatlarından örneklerin satıldığı bir yerdir. Ayrıca aktar tarzı ürünler ve bitkisel ilaçlar da bulunmaktadır. Pazara bu sebeple Cadı Pazarı adı verilmiştir.

Iglesia de San Francisco


Iglesia de San Francisco

Aziz Francis onuruna yapılmış olan bu kilise 1548 yılında kurulmuştur. 1610 yılında yıkılan yapı 1743-1753 yılları arasında tekrar inşa edilmiştir. Binanın yapımında Viacha’dan çıkarılan taşlar kullanılmıştır. İçerisinde bir de müze bulunmaktadır.

Casa de Murillo

Casa de Murillo

Bir zamanlar La Paz devriminin lideri olan don Pedro Domingo Murillo’nun evi olan bu bina şu an bir müze durumundadır. Binada sömürgecilik dönemine ait sanat, tekstik, ilaç, mobilya, müzik aleti ve ev eşyası gibi objeleri sergilenmektedir.