Google+

Kartalkaya’da Gezilecek Yerler

55218 Ağu 2016Lokasyon Detay

Kartalkaya lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Golden Key Kartalkaya, Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort, Hotel Gol Evi. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Grand Kartal Hotel, Kartal Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Dorukkaya Ski & Mountain Resort, Baysal Hotel, Koroglu Konagi otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kartalkaya aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kartalkaya’da Gezilecek Yerler

Yaz-kış eşsiz bir manzaraya sahip olan bölgede kış mevsiminde karla kaplı örtüsü nedeniyle gizemini koruyan doğal güzellikler, bahar ve yaz mevsiminde ortaya çıkar. Bu nedenle kayak dışında gezilip görülecek pek çok yer ve sayısız aktivite mevcuttur.

Sarıalan Yaylası

2518 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Sarıalan Yaylası

Bolu’dan Kartalkaya’ya çıkarken yol üzerinde bulunan Sarıalan Yaylası, yaz mevsiminde sarı mayıs çiçekleri, kış mevsiminde ise kar kaplı örtüsü ile bilinir. Doğal yayla ortamını yaşatan Sarıalan’da, alabalık ızgara, köy tereyağı, köy peyniri ve köy ekmeklerinin tadına doyum olmaz.

-

Saraycık Gölü

6618 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Saraycık Gölü

Dağlarla çevrili, cennetten bir köşe olan Saraycık Gölü çevresinde, konaklama tesisleri ve kamp alanları bulunmaktadır.

-

Yedigöller

818 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Yedigöller

Bolu’nun Mengen ilçesinden ulaşılan Yedigöller, “orman denizi” olarak adlandırılır. Çünkü sınırları içinde, meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik ve çok kıymetli ağaç türlerini barındırır. Yedigöller’de doğal hayatı gözlemlemek, kampçılık, piknik, yürüyüş ve fotoğrafçılık en çok tercih edilen aktivitelerdir.

-

Bolu Fındığı Tabiatı Koruma Alanı

6818 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Bolu Fındığı Tabiatı Koruma Alanı

Eşsiz bir ekosisteme sahip olan ve Bolu Fındığı için oluşturulmuş bu koruma alanının çevresinde, pansiyonlar bulunmaktadır. Tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Bolu Fındığı Tabiat Koruma Alanı 460 hektardır.

-

Akdoğan (Ebe Çamı) Tabiatı Koruma Alanı

918 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Akdoğan (Ebe Çamı) Tabiatı Koruma Alanı

Bolu’ya bağlı Yenigüney köyü sınırları içinde yer alan, koruma alanı. Ebe çamını korumak için düzenlenmiştir. Bu bölgedeki başlıca ağaç türleri, karaçam ve meşedir. Bu bölge, yaban hayvanlarının yaşam alanı olması bakımından da büyük önem taşımaktadır. Bölgede domuz, tilki, gelincik, tavşan, sincap, kirpi, keklik, üveyik, kumru, guguk kuşu, baykuş, arıkuşu, ağaçkakan ve saka kuşları yaşamaktadır.

-

Sünnet Gölü

818 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Sünnet Gölü

Kartalkaya’nın yakınındaki güzelliklerden biri olan gölde piknik yapabilir, manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

-

Sülüklü Göl Tabiatı Koruma Alanı

1018 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Sülüklü Göl Tabiatı Koruma Alanı

Mudurnu’da yer alan Sülüklü Göl, zengin bitki ve hayvan çeşitliliği nedeniyle doğa tutkunlarının ve gözlemcilerin göz bebeğidir. Tavşandan yaban kedisine kadar çok farklı hayvan türleri gözlemlenebilir. Ayrıca göl kenarında piknik yapmak da mümkündür.

-

Abant Gölü Tabiat Parkı

918 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Abant Gölü Tabiat Parkı

Bolu il sınırlarından girenlerin, Abant Gölü’nü ziyaret etmemesi düşünülemez bile. Kışın karla kaplı, baharda da yemyeşil orman örtüsü ve gölün mavisiyle, gerçek bir terapi merkezidir. Çam ve köknar ağaçlarının oluşturduğu manzara, bu ağaçların suya yansımalarının güzelliği, insanda canlı bir kartpostala baktığı izlenimini uyandırır.

-

Kartalkaya ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-