Google+

Arama formu

 Tuzla Gezilecek Yerler

Tuzla şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Tuzla Yacht Club güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Blanco Hotel, Chatto Residence, Tuzla Town Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sahil Butik Hotel, Lounge Hotel, Holiday Inn Istanbul - Tuzla Bay gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Blue Marine Hotel, Lounge Hotel, Sahil Butik Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Tuzla aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

 Tuzla Gezilecek Yerler

Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bosna-Hersek’te pek çok tarihi kalıntı vardır. Yine tarihte önemli bir geçiş noktası olan Tuzla da bu anlamda önem taşıyan şehirlerden biridir.

Panonsko Jezero

Panonsko Jezero

Şehirdeki tuz gölüdür. Turistlerin en çok ilgisini çeken yer olması sebebiyle fazla kalabalık olabilmektedir. Şehrin ortasında deniz hissiyatı yaşatan bu göl, görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

 

Srebrenik Fortress

Srebrenik Fortress

 1333 yılından bu yana bozulmadan gelebilmiş bir Ortaçağ kalesidir.

 Solni Trg

 Solni Trg

Bir nevi açık hava müzesi olan bu yer turistlere tuz üretiminin öyküsünü anlatmaktadır.

Turalı Bey Camii

Turalı Bey Camii

Osmanlı Devleti zamanından kalma, 16. yüzyılda inşa edilmiş bu camii tarihi değeriyle görülebilecek yerler arasındadır.