Google+

Arama formu

Belem’de Alışveriş

Belem’de alışveriş oldukça keyiflidir. Çünkü her zevke hitap edecek mekân ve ürün çeşitliliği mevcuttur. Modern alışveriş merkezlerinden özel tasarımcı butiklerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Mağazaların çoğu pazartesiden pazara kadar 10.00-22.00 saatleri arasında, Pazar günleri ise 14.00-22.00 saatleri arasında açıktır.

Avenida Visconde de Souza Franco’da yer alan Boulevard Shopping Belem alışveriş merkezi, barındırdığı 250’den fazla mağaza ile ilgi çekici bir yerdir.

Bir AVM’de değil de, sokakları gezerek alışveriş yapmak isterseniz Belem's Comercio bölgesine gitmelisiniz. Ayrıca sadece alışveriş değil, tarihi bir gezi olarak da düşünebileceğiniz, Avenida Castilho Franca’da yer alan “Mercado Ver-o-Peso” adlı pazar şehrin en görkemli yerlerinden. 2000’den fazla mağaza ya da tezgâhın bulunduğu bu alanda yöresel el işi ürünlerden antikaya kadar her şeyi bulmak mümkündür.

Belem’de Alışveriş

Belem şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Hospedagem Floresta Amazônica, Bell Bella Hostel, Quarto no Umarizal güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Moradas Pará, Apart&Houses Belém Aeroporto, Casa para temporada. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cool Apartment - Apartamento Legal, APTO CENTRO HISTÓRICO, Apto Com Ar Px Doca gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Pará Hostel, Hostel Amazonia, Hostel494 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Belem aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Brezilya’dan alabileceğiniz başlıca hediye ülkede üretilen ‘Havainas’ parmak arası terlikler. Çünkü burada fiyatları çok ucuz. Yerel içki cachaça, ülkede üretilen güveç ve çömlekler, Brezilya’nın koyu kavrulmuş kahvesi de ilk akla gelebilecekler arasında. Yerel lezzetlerden, ‘pao del mel’ isimli ballı kek ve ‘brigadeiro’ isimli çikolatalı kekten de bir dilim sevdiklerinize getirmeyi düşünebilirsiniz.


Belem Turları