Google+

Rio de Janeiro'da Alışveriş

122231 Oca 2016Lokasyon Detay

Rio de Janeiro'da Alışveriş
gaytravelherald.com

Çok çeşitli alışveriş seçeneklerine sahip Rio de Janeiro’da lüks alışveriş merkezlerinden sokak pazalarına, butik mağazalardan yerel dükkanlara kadar sayısız alternatif yer alır. Mücevherler, sanat eserleri, yerle kıyafet ve aksesuarlar, Rio’ya özgü bikiniler, el işleri, baharatlar, kurutulmuş tropik meyveler ve ünlü Brezilya kahvesi Rio de Janeiro’dan alınabilecek ürünlerin başında gelir.

Brezilya, dünyanın bir numaralı altın ve doğal taş üreticisidir. Rio kentinde bulunan mücevher mağazalarında altın, ametist, zümrüt ve pırlanta gibi değerli taşların en kaliteli örneklerini bulabilirsiniz. Rio’da alışveriş yaparken aklınızda bulunması gereken nokta, şehirdeki hiçbir mağaza ve dükkan kredi kartı kabul etmemektedir.

Rio’da alışverişin merkezi “Centro” (şehir merkezi) bölgesinde konumlanan “Santa Theresa”, “Ipanema” ve “Copacabana” semtleridir. Bu semtlerde dünyaca ünlü tasarımların butikleri, çok sayıda göz alıcı hediyelik eşya dükkanları, müzik mağazaları, kitapçılar ve  sokak tezgahları bulunmaktadır.

Rio’nun en popüler pazarları ise; Barra semtinde kurulan ve hippi tarzı el işleri, Brezilya’ya özgü hediyelik ürünler, aksesuarlar, kıyafetler, sanat eserlerinin satıldığı “Babilonia Feira Hippi Pazarı” ve Ipanema semtinde kurulan “Feira Hippie Ipanema Pazarı”dır.

Rio de Janeiro ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-