Google+

Arama formu

Sao Paulo Şehir İçi Ulaşım

Sao Paulo Şehir İçi Ulaşım

Sao Paulo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay SP Zona Sul Suite, Apartamento Professor João Arruda (Female Only), Quartos Aconchegantes güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartamento Congonhas, Your Studio at London SP Residences, Suites em Perdizes. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Colonial Hostel, Loft Moderno Berrini, Motel Sedução gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Deck Hostel, Hostel Edward Monthy Blacky, É aqui! hostel Pacaembu tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sao Paulo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sao Paulo daha önce söylediğimiz gibi büyük, metropolleşmiş bir şehirdir bu yüzden ulaşım ağı oldukça geniştir. SPTranslar tarafından işletilen otobüs sistemleri, çeşitli metro ve demiryolu hatlarıyla birlikte taksi gibi ulaşım araçlarına erişim oldukça kolaydır.

Havaalanında indikten sonra şehre ulaşmanın en ucuz yolu 5 real ücreti olan 257 Havaalanı Servisi’ni yakalamaktır. Guarucoop bölgede bulunan taksi işletmesidir ve ortalama 150-160 real’e sizi Sao Paulo’ya götürecektir.

Şehirdeki en geniş ağ otobüs ağıdır. Yaklaşık 160.000 otobüsün ve 1.333 ağın bulunduğu şehirde istediğiniz yere otobüsle ulaşabilirsiniz, trafik saatlerinde metroyu tercih etmenizi öneririz. Otobüslerin ücreti 3,50 Brezilya reali’dir.

Sao Paulo’da 12 metro hattı vardır ve şu anda birkaç metro ağı eklenmesi için şehirde çalışmalar yapılmaktadır. Şüphesiz büyük ve kalabalık bir şehirde ulaşımın en hızlı yolu metro kullanmaktır. Bulunduğunuz konumdaki en yakın metro durağından şehrin tüm bölgelerini birbirine bağlayan metro ağıyla istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Tren hattının tek farkı metrodan biraz daha yavaş oluşudur fakat şehrin bazı bölgelerine trenle ulaşım sağlanmaktadır. 1, 2 ve 3 numaralı ağlar en yeni metro ağlarıdır ve genelde turistik merkezlere giderler. Bulunduğunuz herhangi bir durakta tüm ulaşım ağlarını gösteren bir haritaya erişebilirsiniz.

Sao Paulo’da tercih edilen ulaşım araçlarından biri de bisiklettir. Şehir içinde ve şehir çevresinde bisiklet için özel bir alan ayrılmıştır ve yerli halk da dâhil birçok insan şehir içi ulaşımda bisikletleri oldukça fazla kullanır. Siz de otelinize yakın konumlarda geziyorsanız tercih edebilirsiniz ya da şehir içinde araç kiralayabilirsiniz.


Sao Paulo Turları