Sao Paulo’da Nerede Kalınır?

10742533.jpg

Sao Paulo konaklama açısından 5 yıldızlı otellerden hostellere birçok çeşitli konaklama çeşidini barındıran bir şehirdir. Şehri bölgelere ayırarak inceleyebiliriz.

Centro ve Luz Bölgesi olarak bilinen bölge şehrin merkezi olmakla birlikte müthiş sömürge binalarına ev sahipliği yapan bir bölgedir. Dev palmiye ağaçlarıyla karşılayan merkez bölgesi aynı zamanda kentsel manzaranın en güzel olduğu bölgedir. Gotik mimarinin, katedrallerin, kültür merkezlerinin, neoklasik müzelerin bulunduğu bölge ulaşım açısından da her yere gidebileceğiniz bir yerdir ve alışveriş açısından da büyük alışveriş merkezlerine erişebileceğiniz bir bölgedir. Hotel Cadoro Sao Paulo, L’Hotel PortoBay, Intercontinental, Hotel Emiliano, Radisson Blue Sao Paulo, Sheraton, Hilton, Grand Hyatt gibi aralarında büyük zincirlerin de bulunduğu 5 yıldızlı oteller şehirde en çok tercih edilen otellerden bazılarıdır. Bunların yanında sadece oda kahvaltı ya da sadece oda satan birçok düşük bütçeli seçenek de bulunmaktadır.

Consoloçao ve Pinheiros Bölgesi’ne baktığımızda bu bölgede modanın ve sanat galerilerinin yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Şehir merkezinin batı kenarını çevreleyen bölgede bohem tarzda vakit geçirebilir, küçük butikleri gezebilir, modayı takip eden dükkânlarda alışveriş yapabilir ve küçük barlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bölge mobilya avcıları için antikacı birçok mağaza barındırır. Bölgede en fazla rezervasyon alan otel olan Novotel Sao Paulo Jaragua’nın yanında Bourbon Business Hotel, Republica Park Hotel, San Juan Business Hotel, Hotel Excersior gibi oteller en çok tercih edilenler arasındadır. Merkeze yakın konumda olmasıyla birlikte antik bir hava sunan bölgede konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Consoloçao’nun güneyinde kalan Jardins Bölgesi zarif pastaneleri, üst düzey tasarım mağazaları, en son moda ürünleriyle büyük bir alışveriş merkezi alanıdır diyebiliriz. Geniş sokakları olan bölgede rahat bir öğlen yürüyüşü yapılabilir, değişik konseptteki butik ve restoranlar keşfedilebilir ve mimarinin göze çarpan en güzel örneklerine tanık olunabilir. Tivoli Mofarrej, Blue Tree Premium Paulista, Royal Jardins Boutique Hotel, Mercure Sao Paulo bölgedeki en çok tercih otellerden bazılarıdır.

Parque de Ibirapuera ve Moema Bölgesi şehrin koşuşturmacasından uzakta kalan bir bölgedir, açık havada sakin kültürel aktiviteler için en uygun bölgedir. Açık hava müzeleri ve bölgedeki parklar dinlenmek için iyi noktalardır. Marriot Executive Apartmanları bölgede en çok rezervasyon alan konaklama yeridir. Hotel Ibirapuera, Moema Hotel, Transamerica Executive Moema, Bienal Suites Ibirapuera en çok tercih edilen otellerden bazılarıdır.

Brooklin Bölgesi iş turizmi açısından en çok tercih edilen bölge olarak bilinir. Birçok konferans oteline ev sahipliği yapan bölgede büyük gökdelenler, moda merkezleri, lüks otel ve restoranlar bulunur. Gece hayatının da oldukça canlı olduğu bölge merkeze dakika yakınlıktadır. Astron Baden Baden, Hostel Brooklin, Bourbon Convention Hotel, Intercity Hotel bölgede önerebileceğimiz otellerden bazılarıdır.

Sambanın şehirdeki merkezine yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız Vila Madalena Bölgesi, yüksek sınıf bir konaklama için Itaim Bibi ve Moema Bölgesi’ne de göz atabilirsiniz. Sao Paulo çok büyük bir şehirdir ve şehrin her bölgesinde konaklama ihtiyacınızı karşılayacak otellere erişebilirsiniz.