Google+

Arama formu

 Bansko'da Gezilecek Yerler

Bansko şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Koko's apartments, Private Villa in Pirin Golf, Katy's studio. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Nikmar apartments, Bansko, CHALET YANITZA, Korina Sky Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Holiday Group Hotel, Guest House Grachenovi, Korina Sky Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bansko aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Pirin Ulusal Parkı

Pirin Ulusal Parkı

1983’ten beri UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’nde koruma altına alınan parkta 18 yerel endemik bitki, 15 tane de Bulgaristan’ın ve Balkanların endemik bitkileri bulunur. Alplere özgü olan Edelweiss çiçeği parkın sembolü olmuştur. Güzel bir doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için görülmesi gereken bir yerdir.

 

Trinity Kilisesi

Trinity Kilisesi

Milli Uyanış dönemine denk gelen 1835 yılı içerisinde Lazer German tarafından inşa edilmiş bu kilise uzun çan kulesi ile dikkat çeker.

Vihren Tepesi

Vihren Tepesi

Vihren Tepesi, Rila Dağı’nda bulunan Musala Tepesi’nden sonra Bulgaristan’ın en yüksek noktasıdır. Denizden 2914 metre yüksekte yer almaktadır. Deneyimli dağcıların yılın her ayında tırmanabileceği söylenen tepeye, turistlerin hava şartlarından dolayı temmuz ve eylül ayında tırmanmaları önerilir.

 

Kayak Merkezleri

Kayak Merkezleri

Avrupa’nın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Bansko’nun kayak pistlerini mutlaka görmelisiniz. Zorluk derecelerine göre 17 piste ayrılan dağda kayak yapmak istemezseniz Gondola’nın ilk durağında inebilir, restoranlarda veya kafelerde oturma şansı yakalayabilirsiniz.