Google+

 Bansko'da Gezilecek Yerler

30624 Ağu 2016Lokasyon Detay

Bansko lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Cedar Lodge Self Catering Apartments, Guest House Kaloyanova Kushta, Pirin Golf Apartment. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Pirin Lodge Apt 37, Self Catering Apartments in Bansko Royal Towers gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Apartment Arendoo in Snowplough Complex, Edelweiss Studios, Top Lodge Apartments otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bansko aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bansko şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Yedi Rila Gölleri: Sofya Tam Gün Turu (49 €), Sofya'dan: 7 Rila Lakes Hiking & Termal Spa Günü Turu (55 €), Sofya Özel Tek Yönlü Havaalanı Transferi (24 €), Sofya: Küçük Grup Yürüyüşü Turu (20 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Pirin Ulusal Parkı

924 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Pirin Ulusal Parkı

1983’ten beri UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’nde koruma altına alınan parkta 18 yerel endemik bitki, 15 tane de Bulgaristan’ın ve Balkanların endemik bitkileri bulunur. Alplere özgü olan Edelweiss çiçeği parkın sembolü olmuştur. Güzel bir doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için görülmesi gereken bir yerdir.

 

-

Trinity Kilisesi

3624 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Trinity Kilisesi

Milli Uyanış dönemine denk gelen 1835 yılı içerisinde Lazer German tarafından inşa edilmiş bu kilise uzun çan kulesi ile dikkat çeker.

-

Vihren Tepesi

1824 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Vihren Tepesi

Vihren Tepesi, Rila Dağı’nda bulunan Musala Tepesi’nden sonra Bulgaristan’ın en yüksek noktasıdır. Denizden 2914 metre yüksekte yer almaktadır. Deneyimli dağcıların yılın her ayında tırmanabileceği söylenen tepeye, turistlerin hava şartlarından dolayı temmuz ve eylül ayında tırmanmaları önerilir.

 

-

Kayak Merkezleri

2124 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Kayak Merkezleri

Avrupa’nın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Bansko’nun kayak pistlerini mutlaka görmelisiniz. Zorluk derecelerine göre 17 piste ayrılan dağda kayak yapmak istemezseniz Gondola’nın ilk durağında inebilir, restoranlarda veya kafelerde oturma şansı yakalayabilirsiniz.

 

-

Bansko ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-