Google+

Burgaz’da Gezilecek Yerler

114714 Eki 2016Lokasyon Detay

Burgaz’da Gezilecek Yerler

Tarih boyunca önemli bir liman kenti olan Burgaz, Karadeniz’e olan kıyısı ve tarihi yapılarıyla hem deniz hem de şehir tatilini sevenler için farklı seçenekler sunuyor.

Burgaz’da görülmesi gereken diğer yerler

Burgaz lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Pure city sense apartment, Aleksandrovska Apartment, Ideal Apartments. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Relax Apartment, Apartment Panorama gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Nikolova's Apartment, Apartment Slaveykov 21, Burgas, Royal Studio Apartment otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Burgaz aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Etnografya Müzesi, Poros Ormanı, Şehir Galerisi, Opera House, Saints Cyril ve Methodius Ortodoks Katedrali, Yüce Theotokos Ortodoks Kilisesi.

Burgaz şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Varna Özel Yarım Gün Yürüyüş Turu (68 €), Sunny Beach: Bulgaristan Doğa Ecotour Taste (59 €), Gizem Istranca: Sozopol tekne gezisi ile Safari (57 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Burgaz Plajı

1614 Eki 2016Gezilecek Yerler

http://www.bulgaria-life.com/images/Bourgas%20Region,%20Sunny%20Beach,%2...

Burgaz’ın upuzun plajı ve Karadeniz’in yüksek dalgaları, özellikle sörf ve kite-sörf yapmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Gündüzleri denize girmek akşamları ise mekânlardaki eğlencelere katılmak için güzel bir plajdır.

-

Vaya (Burgaz) Gölü

3114 Eki 2016Gezilecek Yerler

http://burgaslakes.org/files/Image/snimki/vaya-lake_Evgeni%20Dinev_3%20(Large).jpg

Şehri çevreleyen üç adet gölden biri olan Vaya, aynı zamanda Bulgaristan’ın en büyük doğal gölüdür. Burgaz’ın batısında kalan gölün suyu çok temiz olmadığından yüzülmesi tavsiye edilmemektedir. Ancak pek çok kişi buraya balık tutmaya ya da 250’den fazla kuş türünü izlemeye gelmektedir.

-

Arkeoloji Müzesi

1414 Eki 2016Gezilecek Yerler

Arkeoloji Müzesi

Bizans, Yunan ve Roma dönemine ait yerel kalıntıların görülebildiği müzede en dikkat çeken eserlerden biri M.Ö. 5. yüzyıldan kalma ahşap kanodur. Müze, sabah 10.00’dan akşam 18.00’e kadar açıktır.

-

Sea Garden

3014 Eki 2016Gezilecek Yerler

Sea Garden

Şehrin en büyük parkıdır. Karadeniz kıyısında yer alan parkta tarihi heykeller ve kalıntılar görmek mümkündür. 1910 yılında Mimar Georgi Duhtev tarafından inşa edilen park, yüzlerce bitki çeşidine ev sahipliği yaparken pek çok festivale de alan yaratmaktadır.

-

Doğa Tarihi Müzesi

2014 Eki 2016Gezilecek Yerler

Doğa Tarihi Müzesi

Her ne kadar eski stilde planlanmış bir müze olsa da, doğaya meraklıysanız burası çok ilginizi çekecektir. Şehrin doğal güzelliklerinin anlatıldığı müzede kayalar, midyeler, kelebekler ya da toprak üzerine incelemeler yapabilirsiniz. Üst katında doldurulmuş kuş ve çeşitli hayvanları da görmeniz mümkündür.

-

Burgaz ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-