Google+

Gökçeada’ya Nasıl Gidilir?

165812 Ağu 2016Lokasyon Detay

Gökçeada’ya Nasıl Gidilir?

Gökçeada’ya sadece deniz yolu ile ulaşım mümkündür. Çanakkale’deki Kabatepe Limanı’ndan haftanın 7 günü kalkan arabalı vapurla yaklaşık 1 buçuk saatte Gökçeada’ya ulaşılır.

Karayolu ile Kabatepe’ye ulaşım için güzergahlar şöyledir: Trakya üzerinden gelecekler, İstanbul-Tekirdağ-Keşan-Gelibolu Yarımadası güzergahını takip ederek, Eceabat’a gelmeden 4 kilometre önce Kabatepe Liman kavşağından feribota ulaşabilir. Güney illerinden gelecekler ise, İzmir-Ayvalık-Edremit güzergahını takip ederek Çanakkale iskelesine ulaşabilir. Seyahat günleri yaz dönemine denk gelirse Çanakkale İskelesi’nden Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kalkan Gökçeada Feribotu’na binilebilir.

Otobüsle gidecek olanların önce Çanakkale’ye varmaları gerekir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerden pek çok otobüs firmasında Çanakkale seferi bulunmaktadır. Eceabat’ta inip, oradan Kabatepe minibüslerine binerek, yaklaşık 15 dakikada, sizi adaya götürecek feribota ulaşabilirsiniz. Yaz döneminde İstanbul’dan birkaç otobüs firmasında Gökçeada ilçesine sefer bulunmaktadır. Kalkış ve varışlarını adanın içinden yapan bu firmalar kış döneminde adaya geçmez.

Gökçeada ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-