Caracas’ta Gezilecek Yerler

Sırtını dağlara yaslamış bu şehrin muhteşembirdoğalortamıvardır. Ama Caracas sadece bundan ibaret değildir. Harika müzeleri olan kent, tırmanış, dağcılık gibi sporlara meraklı maceraperestler için de biçilmiş kaftandır. Avila Dağı’nın tepesine teleferik imkanının bulunduğu Caracas’ta şehir merkezinde dolaşıp, tarihi mekanları, müzeleri dolaşmanın yanı sıra doğanın tadını da çıkarabilirsiniz.

Caracas’ta görülmesi gereken diğer yerler

El Hatillo, Fundacion Bigott, Iglesia de San Francisco, Galeria de Arte Nacional, Museo de Bellas Artes, La Estancia, Museo Bolivariano, Museo Sacro de Caracas.

Museo de Arte Contemporáneo de Caracas

cropped-28692105.jpg

Caracas Çağdaş Sanat Müzesi, Parque Central kompleksinin doğu ucunda yer almaktadır. Ülkedeki en iyi çağdaş sanat müzesi olan müzenin koleksiyonunda Picasso, Chagall, Mondrian ve Léger gibi büyük ressamların eserleri bulunmaktadır.

Caracas Katedrali

catedral.jpg

Plaza Bolivar’ın doğu kısmında yer alan Caracas katedrali 16. yüzyılda basit bir şapel olarak inşaa edilmiştir. Duvarları kerpiçten olan bu şapelin 1641 yılında yerine dikilen başka bir kilise depremde yıkılmıştır. Şu anki katedral 1665-1713 yılları arasında inşa edilmiştir.

Plaza Bolívar

PlazaBolivar2004-8.jpg

Ağaç yapraklarının gölgesinde keyifli saatler geçireceğiniz bu meydan tarihi merkezin çekirdeğidir. Halkın da yoğun olarak ziyaret ettiği meydan her zaman cıvıl cıvıl kalabalıklarla doludur. Meydan adını tam göbeğinde yer alan Bolivar heykelinden almaktadır.

Simón Bolívar Mozolesi

Mausoleo-del-Libertador-Simon-Bolivar.jpg

Hugo Chavez tarafından yaptırılan bu mozole, 2013 yılında açılmıştır. 140 milyon dolara mal olan yapıt Venezuella’nın kurucu sosyalist liderini onurlandırmaktadır. İçeri girmek için kadınların etek, erkeklerin pantolon ve gömlek giymesi gerekmektedir.