Google+

Arama formu

Konstantin Şehir İçi Ulaşım

Konstantin Şehir İçi Ulaşım

Konstantin şehir içi ulaşım ağı Afrika’nın diğer büyük kentleriyle kıyaslandığında oldukça gelişmiştir. Ulaşımda tramvay, otobüs, teleferik ve taksi kullanılmaktadır.

Tramvay

11 istasyondan oluşan tramvay hattı 4 Temmuz 2013 tarihinde açılmıştır. Tramvay hattı, Ben-Abdelmalek-Ramdhan ve Zouaghi arasında çalışır. Biletinizi istasyonlardan yada bilet satış merkezlerinden temin edebilirsiniz.

Tramvay bilet ücretleri:

  • Tek Kullanımlık Bilet: 40 Dinar
  • 10 Kullanımlık Bilet: 320 Dinar

Otobüs

Konstantin şehir merkezi ve merkeze uzak bölgelerde hizmet veren çok sayıda otobüs vardır. Otobüsler genellikle yerel halk tarafından tercih edilir. Biletinizi otobüsün içinde satın alabilirsiniz. Tek yön bilet ücreti 25 dinardır.

Teleferik

Konstantin’de Rhumal Kanyonu üzerinde ulaşım sağlayan bir de teleferik hattı mevcuttur. Teleferik, Place Tatache ile Cité AEK arasında hizmet verir. Tek yön bilet ücreti 20 dinardır.

Taksi

Taksi, Konstantin’de ulaşım sağlamanın en hızlı ve konforlu yoludur. Dikkat edilmesi gereken nokta; taksicilerin pek çoğu taksimetre açmamaktadır. Astronomik ücretler ödememek için taksiye binmeden önce belirli bir tutarda anlaşılmalıdır.

Ücret tarifesi:

  • Açılış: 50 dinar
  • Kilometre başına: 60 dinar

Mohamed Boudiaf Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Mohamed Boudiaf Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 10 kilometre güneyinde yer alır.

Taksi ile:

Havalimanında bulunan taksilerle yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti ortalama 650 dinardır.