Google+

Arama formu

Şanghay’a  Nasıl Gidilir?

Şanghay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ji Cha Zhi Geng Hostel, Kevin's Old House, Paper feat.H12 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Shilin Classic Guesthouse, Xiuyiyuan Homestay, Shanghai Goodtime Boutique Design Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Vienna Classic Hotel Shanghai Hongqiao Airport Wuzhong Road, Lanson Place Jin Qiao Residence, Shanghai Marriott Hotel Hongqiao gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tu Qu International Youth Hostel, Shanghai Old West Gate Hostel, Tours * Soho Garden Hotel (Shanghai City Centre Riverside) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Şanghay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Şanghay’a  Nasıl Gidilir?


Şanghay Turları

Şanghay’daki havalanı, Pudong Uluslararası Havaalanı’dır. Şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Türkiye’den Şanghay’a uçuş süresi yaklaşık 10 saat sürmektedir.

Şehrin diğer bir havaalanı da Hongqiao Havaalanı’dır. Bu havaalanında genelde iç hat uçuşlarına hizmet veriliyor.

Uçakla gidiş: İstanbul’dan Şanghay’a hem aktarmasız hem de aktarmalı uçuşlar mevcuttur. Aktarmalar havayolu şirketlerine göre değişmekte olup genelde Asya (Pekin) üzerinden yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde şehirler arası yolculuk yapmak için de havayolu ulaşımı kullanılabilir. Özellikle Şanghay’a gün içinde birçok uçuş yapılmaktadır. Demiryolu ulaşım ağı da çok geniş olan ülkede fiyatlar trenin hızına ve uzaklığa göre değişmektedir.