Kinshasa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kinshasa-.jpg

Kinshasa, Afrika kıtasında yer alan Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Kongo Cumhuriyeti arasındaki sınırı belirleyen Kongo Nehri kıyısında kuruludur. Ülkenin batısında yer alır. Bir zamanların bu küçük balıkçı kasabasının şimdilerde nüfusu 10 milyonun üzerindedir. Nüfusu Paris’i bile geçtiği için dünyanın en büyük frankofon şehridir.

Frauen-mit-Brot_02.jpg

Kinshasa, her ne kadar 2000’lerin başlarında Afrika’nın en tehlikeli şehirlerinden biri olarak anılsa da artık gelişen eğitim seviyesi, endüstrisi ve sosyal yaşamıyla bu etiketten kurtulmaya çalışıyor. Ama yine de pek çok ülke tarafından tehlikeli bölge olarak görülüyor. Artık farklı kültürel yapısı, eğlenceli akan sosyal hayatı ve gezilecek yerleriyle turistlerin ilgisini çekmektedir.

Tropikal iklimin hakim olduğu Kinshasa’da yıllık hava sıcaklığı ortalaması 25 derecedir. Mart ve Nisan ayları yılın en sıcak dönemleridir ve 26-27 derece sıcaklık yaşanır. Şehirde en düşük sıcaklık olan 22 derece ise Temmuz ayında görülür. Haziran-Ağustos ayları arasındaki dönem neredeyse yağışsız geçtiğinde şehri ziyaret etmek için iyi bir seçenek olacaktır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=K9pwQTEJDXs