Google+

Arama formu

Portsmouth’da Gezilecek Yerler

Portsmouth şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Secret Bay, The Champs, Fairwinds Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Yellow Bird Apartments, Success Apartments, Kootney Resorts gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Candy's Palace, Portsmouth Beach Hotel, Smart Choice Apartments tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Portsmouth aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Portsmouth tarihi binaları, kiliseleri kadar kendine özgü mutfağı ve doğa sporlarına imkân tanımasıyla da pek çok gezi seçeneği sunar. Görülmesi gereken diğer yerler: Bonneyfiddle Caddesi, Shawnee State Üniversitesi, First Lutheran Kilisesi, Vern Riffe Center, Carter Caves State Resort Park.

Southern Ohio Müzesi

Southern Ohio Müzesi

1979’da açılan Southern Ohio Müzesi iki kalıcı serginin yanında güncel sergilere de ev sahipliği yapıyor. Portsmouthlu sürrealist ressam Clarence Holbrook Carter’ın işlerinin bulunduğu kısım ile Charles ve William Wertz’in prehistorik döneme ait 10 bin parçalık koleksiyonundan oluşan “Arts of Ancients”i görmeniz tavsiye edilmektedir. Müzenin pazar ve pazartesi günleri kapalı olduğunu belirtmekte de fayda var.

Ekogastronomi Deneyimi

Ekogastronomi Deneyimi

Ekogastronomi deneyimi mi diyeceksiniz, evet! Portsmouth yeme içme konusunda hayli iddialı bir kenttir. Kentte organik tarımın ülkedeki öncülerinden New Hampshire Üniversitesi’nin etkisiyle pek çok gastronomi etkinliği gerçekleştiriliyor. Çok sayıda organik üretim yapan çiftçinin yaşadığı Portsmouth’ta bu etkinliklerden birine mutlaka katılın ya da çiftçi marketlerinden birini ziyaret edin. Çiftçinin masası adını verdikleri etkinlikleri kadar bunu geliştirmeye de büyük önem vermektedirler.

Yürüyüş, bisiklet, tırmanış, sörf

Yürüyüş, bisiklet, tırmanış, sörf

Portsmouth adrenalin tutkunları için oldukça ideal bir kenttir. Çünkü 50 dakika mesafedeki New Hampshire kumsallarında sörf yapabilir, 6 mil uzunluğundaki bisiklet parkurunda bisiklete binebilir, merkeze iki saat mesafedeki White Mountains’te tırmanış imkânı bulabilirsiniz. Tüm bunları sadece bir hafta sonuna sığdırabilecek lokasyonda bulunmanız şehrin cazip yanlarından.

Taşkın Duvarı Muralleri

Taşkın Duvarı Muralleri

Amerikalı mural sanatçısı Robert Dafford’un 2.200 adım uzunluğundaki taşkın koruma duvarına yaptığı murali şehrin görülmesi gereken adreslerindendir. Şehrin tarihine ilginç bir bakış sunan bu çalışma aynı zamanda sanatçının en görkemli işlerinden biridir.