Google+

Arama formu

2016 Seyahat Blogları Yarışması’nın kazananı belli oldu!

Gezmeyi ve gezi üzerine içerik üretmeyi teşviki etmek amacıyla düzenlenen seyahat blogları yarışması sonuçlandı. Blogger Casting blogger pazarlama ajansı tarafından ve Gezimanya sponsorluğunda düzenlenen yarışmanın galibi kişi mart ayında Kudüs’te gerçekleştirilecek Seyahat Blogger’ları konferansının davetlisi olma hakkı kazandı. Yarışmanın kazananı tüm dünyadan katılımın gerçekleştiği etkinlikte farklı ülkelerden seyahat blogger’larıyla tanışmanın yanı sıra blog yazarlığı konusundaki yeteneklerini geliştirip Kudüs Kültür Ofisi’nin davetlisi olarak bölgeyi gezme fırsatı elde etti.

Bu sene iki aşamalı olarak gerçekleştirilen yarışmanın ön eleme kısmının ardından Gezimanya Kurucusu Tuğçe Yılmaz, Blogger Casting Kurucusu Murat Özbilgi, Sözcü Seyahat Yanıt Yönetmeni Özkan Saçkan, Atlas Dergisi Fotoğraf Editörü Kerem Yücel, Hürriyet Seyahat Yazarı Bahar Akıncı, Yazar ve Sosyal Medya Uzmanı Salih Seçkin Sevinç ve 2015 Seyahat Blogları yarışma birinicisi Çağlar Ergözen’in arasında bulunduğu jüri kararını verdi.

2016 Seyahat Blogları Yarışması’nın kazananı belli oldu!

Yarışmanın değerlendirme kriterleri içerik zenginliği, sosyal medya kullanımında etkinlik, dilbilgisi ve imla, içeriğin bilgilendirici kalitesi, içeriğin eğlendirici gücü, görsel tasarım ve doku, kulanım ve gezme kolaylığı, fotoğrafların görsel ve anlamsal kalitesi, içeriğin ve bloğun genel olarak özgünlüğü, güncellik ve ziyaretçi etkileşim seviyesi olarak belirtilmişti. Jüri bu kategoriler doğrultusunda değerlendirmesini yaptı. Neticede içerik açısından en zengin blog, görsel anlamda en güçlü blog, en güncel blog ve en sosyal blog olmak üzere dört ana kategoride birinciler belirlendi. Tüm bunlar arasından yapılan genel toplam değerlendirmesinde ise bir blog birinci seçildi.

Birbirinden iddialı bloglar arasından seçim yapmanın hiç de kolay olmadığı yarışmaya toplamda 134 başvuru geldi. Ön eleme sonucunda 25 blogun finale kalma hakkı kazandığı 2016 Seyahat Blogları Yarışması’nın galibi OitheBlog olarak belirlendi.

Dört ana kategoride öne çıkan bloglar ise şu şekilde:

İçerik açısından en zengin blog: OitheBlog
Görsel anlamda en güçlü blog: Bizarre Journeys
En güncel blog: OitheBlog ve Bizarre Journeys          
En sosyal blog: Birhayalinpeşinde

Bu dört ana kategorideki değerlendirme neticesinde birinci olan OitheBlog’u tebrik ederiz. Yarışmaya başvuran gezen, gezmeyi seven, gezdikçe büyüyen, paylaştıkça çoğalan tüm blog yazarlarına teşekkür ederiz. Hep beraber yola devam!
 
 

Bizarre Journeys kullanıcısının resmi
Bizarre Journeys
Çar, 02/01/2017 - 15:11
Kazanan herkesi tebrik ederim. Bana da yer verdiğiniz için çok teşekkür ederim.