Google+

Arama formu

6 yıl işe gitmeden maaş alan memur

İspanya'nın Cadiz kentinde yerel yönetime ait su idaresinde çalışan Joaquin Garcia'nın devamsızlığı 20 yıl hizmet ödülüne layık görülmesinin ardından anlaşıldı. 69 yaşındaki memura devamsızlık nedeniyle 27 bin euro para cezası verildi.

Cadiz kentinin belediye başkan yardımcısı Jorge Blas Fernandez, El Mundo gazetesine yaptığı açıklamada Garcia'nın belediye binasında bir ofisi olduğunu ancak memurun uzun yıllar işte görülmediğini söyledi.

"Biz su idaresinin onu denetlediğini düşünüyorduk ama durum böyle değilmiş" dedi.

Fernandez memurun devamsızlığı konusunda "20 yıllık hizmetini ödüllendirmek için plaket vermek istediğimizde öğrendik" diye konuştu.

Garcia'nın su idaresindeki ofisinin şirketin müdürünün tam karşısında olduğu ve müdürün Garcia'yı birkaç yıl görmediği de ortaya çıktı.

Yıllık 37 bin euro tutarındaki maaşını almayı sürdüren ancak işe gitmeyen Garcia hakkında 2010 yılında dava açıldı.

Felsefe uzmanı oldu

Suçlamaları reddeden Garcia işe her gün gittiğini ancak yapacak hiçbir işi olmadığını savundu.

Garcia bakmak zorunda olduğu bir ailesi bulunduğu ve başka iş bulmayacağını düşündüğü için durumu üstlerine bildirmediğini de ekledi.

Garcia devamsızlık yaptığı yıllarda yoğun olarak felsefe okuduğunu ve "filozof Spinoza'nın eserleri üstünde uzman olduğunu" da savundu. Garcia emekli olduğu için doğal olarak işinden atılamadı.

(BBC)