Google+

Arama formu

9. Kadıköy Kitap Günleri Tarihi Haydarpaşa Garı’nda başlıyor

Her yıl Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen ve geçtiğimiz sene ilk defa Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri, bu yıl da tarihi garın büyülü atmosferinde düzenlenmeye hazırlanıyor. 3 Haziran Cumartesi günü başlayacak ve tam 9 gün sürecek 9. Kadıköy Kitap Günleri’nde bu sene 200’e yakın yayınevi biraraya gelmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda yüzlerce yazarın hem söyleşi hem de imza günleri vesilesiyle bir araya geleceği etkinlik film gösterimleri ve atölyeleri de kapsıyor. 11 Haziran’a dek sürecek ve 11:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek etkinliğin medya sponsorluğunu üstlenen isim ise Show Radyo.

9. Kadıköy Kitap Günleri Tarihi Haydarpaşa Garı’nda başlıyor

Bu yılın onur konuğu ise aynı zamanda çağdaş Türkiye edebiyatının en önemli isimlerinden Füruzan. Parasız Yatılı, Kırk Yedi’liler, Gül Mevsimidir gibi kitapların yazarı Füruzan, açılış günü imza standında okurlarıyla buluşacak. Bu senenin “Yayıncılık Onur Ödülü” ise Cumhuriyet Gazetesi’nin 25 yıldır Kitap Eki’nin yayın yönetmenliğini üstlenen ve 7 aydır cezaevinde tutuklu bukunan Turhan Günay’a gıyabında takdim edilecek. Çizgi Roman Ödülü ise Karaoğlan’ın yaratıcısı Suat Yalaz’ın olacak.

9. Kadıköy Kitap Günleri Tarihi Haydarpaşa Garı’nda başlıyor-1

Zengin söyleşi ve imza programında Haydar Ergülen, Ali Akay, Enis Batur, Mine Kırıkkanat, Yekta Kopan, Ercan Kesal, Sevin Okyay, İhsan Eliaçık, Ionna Kuçuradi, İrfan Değirmencioğlu, Ahmet Ümit, Özgür Mumcu, Ataol Behramoğlu, Sunay Akın, Mert Fırat gibi pek çok yazar, şair, gazeteci, oyuncu, bilim insanı ve felsefeci Kadıköy’de buluşacak.

9. Kadıköy Kitap Günleri Tarihi Haydarpaşa Garı’nda başlıyor-2

Kısa Film Kolektifi tarafından gerçekleştirilecek film gösterimlerinde ise Tarihin Rayları Üzerinde, In Out, The Train filmlerininin gösterimlerinin yanı sıra In Out filminin yönetmeni Zeynep Merve Uygun ile de bir söyleşi gerçekleştirilecek. Kitap Günleri kapsamında gerçekleştirilecek faydalı ve eğlenceli pek çok atölyeden birkaçı ise Felsefe, Origami, Karikatür, Yaratıcı Yazarlık, Dedektiflik, Hikaye Yazma, Portre Çizim, Masal Terapisi şeklinde sıralanabilir.

9. Kadıköy Kitap Günleri Tarihi Haydarpaşa Garı’nda başlıyor-3

Bostancı Lunapark, Bostancı Vapur İskelesi ve Kadıköy Haldun Taner önünden Haydarpaşa Garı’na ring seferlerinin düzenleneceği 9. Kadıköy Kitap Günleri ve programıyla ilgili detaylı bilgi için sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Etiketler