Google+

Arama formu

Ali Sabancı Air Berlin Turkey'i kurdu

Air Berlin'in büyük ortaklarından Pegasus'un sahibi Ali Sabancı, yeni bir havayolu şirketi kurmak için ilk adımı attı. Air Berlin ile ortak kurulacak şirketin adı Air Berlin Turkey olacak.

Almanya'nın önde gelen havayolu şirketlerinden Air Berlin ile Pegasus'un patronu Ali Sabancı yeni bir havayolu için el sıkıştı. Air Berlin'in yüzde 16.5 oranında hissesini elinde bulunduran Sabancı, Türkiye'ye daha yoğun uçuşlar düzenlemek için Air Berlin şirketi ile Air Berlin Turkey adını verdiği yeni bir şirket kurma kararı aldı.

Alman FVW Dergisi'nde yayınlanan habere göre, yeni kurulacak olan havayolu şirketi önümüzdeki kış döneminde ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Uçuşlar, iki uçakla kasım ayında başlarken 2012 yaz döneminde uçak sayısı 4'e çıkacak.

Haberde yeni şirket ile ilgili gelişmelerin Pegasus ve Air Berlin tarafından doğrulanmadığı belirtilirken çoğunluk hissesine Pegasus'un sahip olacağı ifade ediliyor.

Yeni şirketin İz Air Havayolları'nın ismi değiştirilerek devreye girmesi planlanıyor. İki havayolu şirketinin ortaklığındaki şirketin Air Berlin ve Pegasus'u anımsatacak ayrıntıları taşımayacağı belirtiliyor.

Kaynak: www.turizmdebusabah.com.tr