Google+

Arama formu

Anadolu’nun sesi Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti

 
Hepimize gezmeyi sevdiren, Anadolu insanının sesi Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti.  
 
Gazeteci, yazar, televizyon programcısı ve gezgin Tayfun Talipoğlu dün gece yaşamını yitirdi. 1990'lı yıllarda kendisi hazırlayıp sunduğu Bam Teli programıyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini tanıtan, bilmediğimiz yaşamaları bize anlatan, insanları tanıtan ve bizim de bu hayatları tanımamızı sağlayan Tayfun Talipoğlu İzmir'deki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldıktan sonra, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Ekim 2007 yılından bu yana UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan Talipoğlu’nun bu hafta içinde ya da hafta sonu albümü çıkacaktı. Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık kitaplarını yayımlayan ve Yol hikaye kitabını yeni çıkaran Talipoğlu'nun Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardı. 
 
1962 Kars doğumlu Talipoğlu'nun oğlu Candaş Talipoğlu "Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı." açıklamasında bulunurken, defin işleminin Ankara'da gerçekleştirileceğini de belirtti. Talipoğlu'nun cenazesi saat 14:00'da yapılacak otopsi işleminin ardından Ankara'ya götürülecek.

Anadolu’nun sesi Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti 

Talipoğlu'na Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. 
 
Talipoğlu’nun 09.10.2011 tarihli Bam Teli programını buradan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=U_TNefZH9OI

culinistanbul.com kullanıcısının resmi
culinistanbul.com
Çar, 03/22/2017 - 11:35
Bazı haberler vardır; okurken sadece kelimeleri değil, geçmişi, anıları, güzel günleri okur ve duygulanırsınız. İşte bu hüzünlü haber de benim için adeta geçmişi yad etme haberiydi. Televizyon başına geçip Tayfun Abi'yi izlediğimde adeta donup kalırdım. Gözlerimi kırpmazdım desem yeridir. Çünkü bir görüntüsünü, bir sözünü, bir melodisini kaçırmaktan korkardım. Tayfun Abi, bana ve benim gibi milyonlarca insana Anadolu'yu hatırlatmış ve tanıtmış insandır. Anadolu insanının kibirsiz, mütevazi, temiz yaşamlarını evlerimize kadar taşımış insandır. Onun sayesinde birçoğumuz ülkesini tanıma sevdasıyla yollara düştü. Bu ve binlerce sebepten ötürü Tayfun Abi bizler için çok kıymetli bir insandı ve öyle olmaya da devam edecek. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine de başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Nurlar içinde yatsın.