Google+

Arama formu

Antalya Gazipaşa Havalimanı, Helsinki’ye direkt bağlandı

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, Finlandiya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Finn Havayolları’nın Helsinki-Gazipaşa karşılıklı direkt seferlerini destinasyon ağına katarak doğrudan bağlandığı güzergâhlara bir yenisini daha ekledi. Finn Havayolları’nın başkent Helsinki’den gerçekleştirdiği ilk sefer kapsamında 135 yolcusuyla gelen A319 tipi uçak için havacılık geleneği olan su takı yapıldı, yolcular da TAV Gazipaşa yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı.
 
TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, “Alanya ve bölgesi için büyük öneme sahip Gazipaşa Havalimanı’nın hak ettiği yere gelmesi için sürdürdüğümüz istikrarlı çalışmaların olumlu sonuçlarını görmeye devam ediyoruz. Finlandiya, İskandinav ülkeleri arasında tek girmediğimiz ülkeydi. Böylece tüm İskandinav ülkelerine havalimanımızdan doğrudan sefer düzenlemiş oluyoruz. Gazipaşa Havalimanı’nın yeni merkezlere bağlanmasıyla yolcularımıza sunduğumuz hizmetin gelişmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bölgemizin turizm potansiyeline katkı sağlamak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
 
Finlandiya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Finn Havayolları, Helsinki’den Gazipaşa Havalimanı’na ilk direkt seferini saat 10.45’de gerçekleştirdi. Dönüş yolcularını alan Finn Havayolları, saat 11.35’de ise 37 yolcusuyla GZP’den havalandı. Uçuşlar Mayıs sonuna kadar haftada bir kez Cumartesi, Haziran ortalarına kadar haftada 2 kez Perşembe ve Cumartesi, sezon sonuna kadar Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri haftada 3 kez olmak üzere artan uçuşlarla karşılıklı olarak A319 ve A320 tipi uçaklarla gerçekleştirileceği bildirildi.
 
Gazipaşa Havalimanı’ndan 2014 yılında dış hatlarda 16 ülkede 19 destinasyona  doğrudan uçuşlar gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarına da doğrudan karşılıklı seferler yapılıyor. Gazipaşa Havalimanı her geçen gün artan destinasyon ağına dün de Onur Air’in Gazipaşa’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na gerçekleştirmeye başladığı seferlerini ekledi.
 

Antalya Gazipaşa Havalimanı, Helsinki’ye direkt bağlandı

 

Antalya Gazipaşa Havalimanı, Helsinki’ye direkt bağlandı-1