Google+

Arama formu

ArtInternational için geri sayım başladı

Geçen yılın önemli sanat olaylarından ArtInternational’ın ikincisi için hazırlıklar devam ediyor. 26-28 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak fuara katılacak galeriler ve sanatçılar gelecek hafta açıklanacak. Fuar bu yıl bir de kardeş kazanıyor: Daha önce New York ve Londra’da düzenlenen video sanatı fuarı Moving Image, ArtInternational ile aynı tarihlerde İstanbul’a gelecek.
 
Bu yıl 26-28 Eylül tarihlerinde ikincisi yapılacak ArtInternational güncel sanat fuarı, Amerika’dan Uzakdoğu’ya farklı ülkelere uzanacak, seçkin programıyla sanatseverleri bir kez daha büyüleyecek. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuara katılacak galeri ve sanatçıların listesi gelecek hafta fuarın web sayfası www.artinternational14.net’te açıklanacak.
 
ArtInternational’dan bağımsız gerçekleşecek Moving Image, dünyanın farklı bölgelerinden video işlerini İstanbul’da buluşturacak.
 
New York’taki Winkelman Gallery’nin ortaklarından Murat Orozobekov ve Edward Winkelman tarafından kurulan ve ilk kez 2011 yılında New York’un ünlü sanat fuarı The Armory Show ile ardından Londra’da Frieze sanat fuarıyla eşzamanlı düzenlenen Moving Image; bu yıl da İstanbul’da, ArtInternational ile aynı mekânda buluşacak.
 
ArtInternational bu yıl, “By The Waterside” heykel terası, Stephan Ackermann direktörlüğünde hazırlanacak Artistik Program, SPOT Projects’in düzenleyeceği Konuşma Programı, küratörlü Video ve Alternatifler bölümleriyle sanatseverlere dolu dolu bir 3 gün yaşatacak.