Google+

Arama formu

Ayada Maldives Resort Otel'e iki ödül

Turizm ve seyahat endüstrisinin Oscar'ı olarak kabul edilen World Travel Awards - Afrika ve Hint Okyanusu 2011 Galası, bu yıl Mısır'ın Sharm El Sheikh şehrinde gerçekleştirildi.

Maldivler'deki ilk Türk yatırımı olan Ayada Maldives Resort Otel, Gala Gecesi'nde Hilton, Viceroy, Jumeirah ve Shangri La gibi uluslararası zincirleri geride bırakarak Hint Okyanusu'nun Lider Yeni Oteli ve Maldivler'in Yeni Lider Oteli ödüllerinin sahibi oldu.

Maldivler'de bulunan dünyanın en büyük ikinci atolü Gaafu Dhaalu Atolü'ndeki adalardan 150 bin metrekarelik bir cennet adası olan Maguhdhuvaa Adası'ndaki Ayada Maldives Resort Otel için Aydeniz Grup 110 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Ekvatora 30 kilometre uzaklıkta bulunan otel, adanın gür yeşilliğinde saklı 112 lüks villa ve süit barındırıyor. Aydeniz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Aydeniz, "Mısır'da ödüller kadar çok konuşulan bir başka konu Ayada Maldives'in yükselişi oldu. Böylece Ayada Maldives kazandığı bu iki ödül ile dünya çapında bir turizm markası olduğunu kanıtlamış oldu" dedi.

Kaynak: www.turizmdebusabah.com