Google+

Arama formu

Başarılı Uçak Bileti Satış Sitesi Skiplagged.com'a Dava

Skiplagged.com, 22 yaşındaki Aktarer Zaman tarafından geliştirilen; direkt olarak gideceğiniz şehre değil, varış noktası daha az talep gören bir şehir olan ve gideceğiniz şehirden aktarma yapan uçuşları arayan bir site. Tek şartı bagajınızın olmaması gerekiyor. Gideceğiz şehirde inip diğer uçuşlara binmiyorsunuz. 

Yani örnek vermek gerekirse, İstanbul’dan Antalya’ya gitmek istiyorsunuz. Biletinizi İstanbul - Antalya - Erzincan şeklinde aktarmalı olarak alıyorsunuz ve Erzincan'a gitmiyorsunuz.

Bu şekilde direkt Antalya uçuşlarından daha uygun fiyata bilet bulabiliyorsunuz. Ancak bagajınızın olması halinde, bagajınız Erzincan uçağına aktarılacağı için yöntem işe yaramıyor. ( Uçuş yerleri örnek olarak verilmiştir, gerçekliği yoktur! )

Yöntem özellikle A.B.D. iç hatlarında, her zaman olmasa da sıklıkla daha ucuz bilet buluyor. Yöntemle yaklaşık %40 daha ucuza uçabiliyorsunuz. Ancak Skiplagged sitesi, Amerikan Havayolları tarafından “maddi kayba sebep olduğu” için dava edildi. Bunun üzerine bir yardım kampanyası başlatan 22 yaşındaki website sahibi yaklaşık 40bin dolar topladı. Parayı avukat tutmak ve davayı kazanmak için kullanacağını açıklayan Aktarer, herşeyin yasal olduğunu ve siteden gelir elde etmediği için rahat olduğunu söylüyor...