Bodrum Dibeklihan’da seyahat üzerine söyleşiler sizi bekliyor

Birbirinden güzel cennet koyları, masmavi berrak suları ile güneşin en güzel battığı yörelerimizden biri olan güzel beldemiz Bodrum’a mutlaka yolunuz düşmüştür. Genellikle keyifli ve huzurlu bir yaz tatili rotası olan Bodrum’a yolunuzu bu sefer farklı bir sebeple düşürmeye ne dersiniz?

Bodrum sadece bir tatil yöresi değil elbette, çeşitli konserler, tiyatrolar, caz festivali, bale festivali, resim ve heykel sergileri gibi sanat olaylarına da ev sahipliği yapan güzel Bodrum, kültür ve sanat açısından da yaz - kış hareketli.

Bodrum’da sanat ve kültür etkinliklerinin kalbinin attığı yerlerden biri olan “Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü”nü duymuş ya da gitmiş olanlarınız mutlaka vardır. Yaz aylarında hemen her akşam kültürel - sanatsal söyleşiler, sohbetler ya da piyano, arp resitalleri, resim ve heykel sergileri, defileler ve benzeri etkinlikler ile yaz akşamlarımıza bambaşka bir değer katar.

Dibeklihan’da 2017 yazında, “UNESCO Dünya Mirası Nedir, Nasıl Miras Olunur”? konulu başka bir söyleşide yine Gezimanya’nın değerli yazarlarından Nevin Salman ve Gezimanya’nın kurucularından Murat Özbilgi keyifli ve bilgilendirici konuşmalar yapmışlardı. Bodrumluların ve ziyaretçilerin yoğun ilgi ve alakası üzerine bu sefer de iki farklı söyleşi gezginler, seyahat etmeyi sevenler ve misafirlerle buluşacak.

Yazarlarımızdan Nevin Salman’ın 14 Ağustos’ta Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde gerçekleştireceği “Büyüleyici Bir Kış Masalına Yolculuk: Beyaz Ülke Laponya” söyleşisine katılanlar Finlandiya’nın büyüleyici rotası Laponya ve “kuzey ışıkları” hakkında detaylı bilgi alabilecek ve keyifli bir sohbete katılacaklar. Ayrıca Dibeklihan’ın muhteşem atmosferinin de tadını çıkarabilecekler.

14 Ağustos Salı akşamı saat 21.30’da gerçekleşecek olan Laponya söyleşisinden sonra ise 28 Ağustos Salı akşamı saat 21.30’da Gezimanya’nın kurucuları Tuğçe - Murat Özbilgi ve yine Gezimanya yazarlarından gezgin ve mimar Nevin Salman’la beraber “Her Köşesinde Bir Tarih Hazinesi Saklayan Küçük Komşumuz Ürdün” konulu söyleşiyi gerçekleştirecekler.

Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek diğer etkinlikleri yine Gezimanya takipçileriyle paylaşacağız. Bu keyifli etkinliklerde görüşmek dileğiyle.

Adres: Yakaköy Mahallesi, Muğla Bodrum Yolu, 48400 Bodrum / Muğla

Etiketler