Google+

Arama formu

Bonn'da Türk müzisyenler

Beethoven Festivali'nin Orkestra Kampüsü etkinliğinin bu seneki konuğu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası idi.

Bonn'da muhteşem bir konser veren Orkestra, seyircilere unutulmaz anlar yaşattı. Yazın bir ay boyunca her gün dört saat prova yaparak bu konsere hazırlandılar. Ardından Almanya'ya geldiler, bir hafta kendilerini misafir eden Bonnlu ailelerin yanında kaldılar, etkinliklere katıldılar, konserler verdiler. Ve nihayetinde beklenen gün geldi; 3 Ekim'deki "Beethoven ile Buluşma” Konseri…

Şef Ramiz Malik Aslanov yönetimindeki İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası'nın genç üyeleri, konser öncesi hem Beethoven'ın doğduğu kent olan Bonn'da onun eserlerini yorumlayacak olmaktan hem de Türkiye'yi temsil etmekten ötürü için çifte heyecan yaşıyordu. Orkestra üyeleri konser öncesi düşüncelerini, "Çok güzel çalıştık, ilk kez çalacağımız eserler var, heyecanlıyız, keyifliyiz.”, "Beethoven'ın doğduğu yerde Beethoven çalıyoruz, hem de evinin üç sokak üzerinde.”, "Tabiri caizse tereciye tere satmak gibi bir şey oluyor bu ama iyi bir icra olacağına eminim ben.”, "Heyecanlıyız Türkiye'yi temsil ettiğimiz için, inşallah güzel bir konser olacak” sözleriyle anlattı.

DW Türkçe