Google+

Arama formu

Booking.com yasağı resmen başladı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve birlik üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabeti önlemek amacıyla Holanda menşeii online rezervasyon portalı Booking.com’a  açılan davada, mahkemenin sitenin Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı aldığı dün duyurulmuştu. Bugün itibarıyla Booking.com sitesinden yurtiçi otel rezervasyonu hizmeti yasağı başladı.

Booking.com yasağı resmen başladı

Booking.com sitesinden yapılan açıklamada şu an ihtiyatlı tedbir altında olan sitenin Türkiyeli müşterilere kapatılmadığı ve Türkiye’den yurtdışına yapacakları seyahatler için siteyi hala kullanmaya devam edebilecekleri belirtildi. Fakat Türkiye içi seyahatleriniz için Booking.com’dan şu an için faydalanamıyorsunuz. Yurtiçi aramalara kapatılan site “Bir e-ticaret şirketi ve teknoloji sağlayıcısı olarak, Türk tüketicilerine dünyadaki konaklama fiyatlarını karşılaştırmak ve rezervasyon yaptırmak için şeffaf ve kullanışlı bir platform sunarak pazarın sağlıklı rekabetine katkıda bulunduğumuza kesinlikle inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki 13.000’den fazla yerli konaklama sunucusunun gezginlere ulaşması için ortam yarattıklarını dile getiren Booking.com alınan kararla hemfikir olmadıklarını ve en kısa sürede karara itiraz edeceklerini duyurdu. Olumlu bir sonuç alacaklarını inandıklarını söyleyen site yönetimi, kulanıcılarının o zamana dek yurtdışı hizmetlerinden faydalanmaya devam edebileceklerinin altını çizerken, mümkün olan en kısa sürede gezginlerin yurtiçi seyahatleri için de  hizmetin tadını çıkarabilmelerini umduklarını söyledi. 

Etiketler