Google+

Arama formu

​Bu yazın en sevilen markalarından biri de Gezimanya.com!

Marka yönetimi ve pazarlama alanında yayın yapan ve aylık olarak yayınlanan Brand Age dergisi ve Xsights Araştırma, Summer Hits 2017: Yazın Sevilen Markaları başlıklı bir araştırma yaptı. 11-17 Temmuz tarihleri arasında online araştırma yöntemiyle yapılan araştırmaya aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Malatya, Konya, Gaziantep, Eskişehir ve Bursa’nın da bulunduğu Türkiye’nin 20 ilinden ve farklı yaş gruplarından 350 kişi katıldı.

Araştırma kapsamında bu yazın en sevilen dondurma, içecek, yiyecek, kozmetik/kişisel bakım, küçük ev aletleri, beyaz eşya, mobilya, ısıtma-soğutma sistemleri, ayakkabı, giyim, otomobil markaları belirlendi.  Yazın sevilen reklamları, yaza en yakışan ünlüler, en iyi yaz şarkıları da araştırma kapsamında değerlendirilen konular arasındaydı.

​Bu yazın en sevilen markalarından biri de Gezimanya.com!

Araştırma, seyahat sektöründen de çeşitli kategoriler içeriyordu. Bu kapsamda katılımcılar seyahat acenteleri, havayolları gibi farklı kategorilerde yazın en iyilerini belirledi. Seyahat sektörünün sevilen markaları arasında Gezimanya.com da yer aldı.

En iyi destinasyon: Bodrum
Yazın en iyi destinasyonu yüzde 13’lük bir payla Bodrum oldu. Hemen ardından ise Alanya ve Miami geliyor. Üçlünün ardından ilk 10’a giren destinasyonları şu şekilde sıralamak mümkün: Roma, Paris, Kıbrıs, İtalya, Hawaii, Dominik ve Maldivler

Yurtdışına çıkanların öncelikli tercihi Yunanistan
Katılımcıların yüzde 69’u bu yaz tatile çıkmayı planladıklarını belirtiyor. Tatile çıkacağını söyleyen katılımcıların yüzde 88’i yurtiçinde yüzde 12’si ise yurtdışında tatil yapacak. Yurtiçinde tatil yapacağını belirten katılımcıların yüzde 37’sinin tercihi Antalya’dan yana. Katılımcıların yüzde 16’lık bir kesim ise tatillerini memleketlerinde geçirecek. Yurtdışında tatil yapacak kişilerin öncelikli tercihi yüzde 28 oranla Yunanistan. Yunanistan’ı İtalya ve Almanya takip ediyor.

Yurtiçi tatil rezervasyonları yüzde 63’lük bir oranla online yapılıyor. Araştırmaya göre online tatil rezervasyonu için en çok tercih edilen platformlardan biri de Gezimanya.com

​Bu yazın en sevilen markalarından biri de Gezimanya.com! -1
 
Gezimanya.com, 1800’den fazla lokasyon hakkında gezi rehberi, gezi notu, liste gibi farklı formatlarda içerik sağlayan bir site olmasının yanı sıra otel ve tur rezervasyonları da yapabileceğiniz bir platform. Sağladığı içerikle seyahat planlarınıza yön veren Gezimanya.com, aynı zamanda otel rezervasyonu ve tur satışlarıyla da okurlarına kolaylık tanıyor.