Google+

Arama formu

Buca'da huzur dolu "Teknolojik Uyku Festivali"

Buca Belediyesi ve Radyo Romantik Türk işbirliğiyle düzenlenen ve ülkemizde bir ilk olma özelliğine sahip “Teknolojik Uyku Festivali”, adından anlaşıldığı gibi teknolojik aletlerin egemenliğinde bir festival değil, aksine bir teknoloji detoksu. 15-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin amacı teknolojiden uzaklaşıp tamamen doğayla iç içe iki gün geçirmek.

Kamp alanına fotoğraf makinası dışında telefon,tablet ve benzeri aletlerle katılmak yasak. Girişte size verilen özel torbalarla telefonunuzu teslim edebiliyorsunuz. "Ya acil bir şey olsa bana nasıl ulaşacaklar" diyenler için, size verilecek bir numarayı tanıdıklarınıza yönlendiriyorsunuz ve acil bir şey olursa kamp alanına gelip hemen size mesajınızı iletiyorlar. Katılımcılardan hiçbir ücret alınmıyor. Üç öğün yemek, içecek hatta fotoğraf çekimi Buca Belediyesi tarafından karşılanıyor böylece kamp alanı içersinde yanınızda para bulundurmanıza da gerek olmuyor. Sadece çadır, uyku tulumu, yastık ve fener gibi eşyalarınızı siz getiriyorsunuz.

Buca’nın Kaynaklar Köyü’nün kuzey doğusunda yer alan bu festivalde her şey düşünülmüş. Sek sek, istop, mendil kapmaca, çuval yarışı ve uzun eşek gibi oyunlar oynayabileceğiniz gibi tavla ve satranç turnuvasına da katılabilirsiniz. Yogaseverlere ayrılmış huzur dolu bir köşe, kitap kurtları için okuma alanı ve filmlerde özenilen o kamp sahneleri için kamp ateşi yakabileceğiniz bir alan da var...

Festivale katılım müracaat ve kura ile oluyor. Müracaatların 31 Temmuz tarihinde bittiği festivale 3.516 kişinin başvurduğu öğrenildi. Ağustos ayı içerisinde noter huzurunda gerçekleşecek kurada seçilecek 200 kişinin yanlarında bir kişiyi de getirme hakkı olacak.