Google+

Çek Cumhuriyeti'nde haremlik selamlık tren

204014 Şub 2012Duyuru

Çek Cumhuriyeti’nde devlet demiryolları yetkilileri, kadınlardan gelen yoğun şikayetler üzerine Almanya, Avusturya ve Slovakya’ya düzenlenen tren seferlerinde kadınlar için ayrı yolcu vagonu koyma kararı aldı.

Çek Devlet Demiryolları yetkilileri, bundan böyle Almanya, Avusturya ve Slovakya’ya sefer yapan yolcu trenlerinde sadece kadınların yolculuk yapabileceği vagonların hizmete girdiğini kaydetti.

Macaristan’ın önemli günlük gazetelerinden Nepszabadsag’a açıklamada bulunan Çek Devlet Demiryolları Sözcüsü Petr Stahlavsky, son dönemlerde yolcu trenlerinde tek başına yolculuk yapan kadınların erkekler tarafından sürekli taciz edildiğini, çantalarının çalındığını, bu nedenle tek başlarına yolculuk yapan kadınların tren yerine otobüslerle seyahat etmeye mecbur kaldıklarını açıkladı.

Kadınların yolculuk yapabileceği tren vagonlarının test amaçlı olarak faaliyete girdiğini söyleyen Çek yetkili Stahlavsky, kadınların bu girişimden memnun kalması durumunda, aynı sistemi iç hatlarda da uygulamaya başlayacaklarını kaydetti.

Kaynak: milliyet.com

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar