Google+

Arama formu

Çocuklarımız özgürlüğe yelken açtı

Dünya çapında çocuklar için bir yelkencilik projesi olan Kids For Freedom'a bu sene TOÇEV çocukları da katıldı. Her yıl Temmuz’un son haftası Marmaris’te gerçekleşen projede çocuklarımız tekneyle koyları gezdi. 

Phoenix Yatçılık firmasının sosyal sorumluluk projesi "Kids for Freedom"da çocuklarımız gruplar halinde yelkenli teknelerde halatları bağlamayı, yelkenleri açmayı, usturmaçaları takmayı ve seyir halinde kaptanı asiste etmeyi öğrenerek denizcilik sektörünü tanıdı. 6 farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurarken; futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katılıp aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldı.

KIDS FOR FREEDOM NEDİR?

K4F, yoksul ve problemli ailelerin ve yetimhanelerin çocuklarını, zor yaşam koşullarındaki çocukları, Akdeniz'in güzel Türk sahillerinde 1 hafta boyunca birlikte yelken yapmaya davet ediyor. Yaklaşık 15 yelkenli yattan oluşan filo denize açılarak bir koydan diğer koya, her gün farklı yerlerde çapa bırakıyor. Kıyıda çocuklar için farklı etkinlikler sunuluyor.

Kids For Freedom geleneksel olarak her yıl Temmuz’un son haftası Marmaris’te gerçekleşiyor. Dünyanın her yerinden sosyal açıdan dezavantajlı çocuklar, maddi açıdan dezavantajlı ailelerden ya da yetimhanelerden gelen çocuklar Türkiye’nin güzel güney kıyı şeridinde maceracı bir yelkencilik haftası için bir araya toplanıyorlar.

Etkinlik tüm çocuklar için ücretsiz olup, sponsorların desteği ve organizasyonda yer alan kaptanların, çocuk liderlerinin ve öğretmenlerin gönüllü çalışmalarıyla gerçekleştirilmektedir.

12 yıl boyunca K4F projesi; Almanya, Avusturya, Romanya, Macaristan, Hırvatistan, Slovakya, Ürdün, Lübnan, Polonya, Rusya ve tabii ki Türkiye’den, sosyal açıdan dezavantajlı olan yaklaşık 450 çocuğa ulaşmıştır.
 

Çocuklarımız özgürlüğe yelken açtı