Google+

Arama formu

"Dünya Saati" uygulamasına İstanbul'dan destek

“Dünya Saati” kampanyası, Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın 2007 yılında iklim değişikliğine ve çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla tüm dünyada başlattığı bir kampanya.
 
İklim değişikliği ve kısıtlı doğal kaynakların korunmasına yönelik sembolik bir adım atmak amacıyla hayata geçirilen projeye İstanbul'dan da destek geldi.
 
Hilton İstanbul Bosphours Oteli, Dünya Saati'nin uygulandığı bu günde 20.30-21.30 saatleri arasında genel alanlarında ışıklarını söndürdü.

Hilton İstanbul Bosphorus, Conrad İstanbul Bosphorus ve Hilton ParkSA otelleri 2007 yılından bu yana tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşen Dünya Saati uygulamasına destek veriyor.

Organizasyon kapsamında Beşiktaş, Ortaköy Meydanı'nda saat 20.00 sıralarında toplanan Dünya Doğayı Koruma Vakfı örgütünün genç üyelerinin, ışıkların 1 saat söndürülmesini simgeleyen mumlarla yazılmış 60+ işareti yaparak, ellerindeki “Dünya Saati” yazılı pankart eşliğinde geri sayım yaptığı bildirildi.
 
Saat 20.30'u gösterdiğinde Boğaz Köprüsü'nün ışıkları güvenlik gerekçesiyle kısmen, Ortaköy Camii’nin ışıkları ise tamamen kapandı.
 
Beylerbeyi Sarayı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Yıldız Sarayı Şale Köşkü, Küçüksu Kasrı, Beykoz Kasrı, Ihlamur Kasrı’nın da ışıklarını 1 saat süreyle kapatarak organizasyona destek verdiği belirtiliyor.
 
(DHA)