Google+

Arama formu

Dünyanın en güvenli 10 havayolu şirketi

Hava Taşımacılık Derecelendirme Kurumu (ATRA) tarafından açıklanan raporda, dünyanın en güvenli havayollarının ağırlıklı olarak Avrupalı ve ABD'li şirketler oldukları belirlendi.

Müşteri hizmetinde ilk 10'a giremeyen Avrupalı ve Amerikalı havayolu şirketleri, dünyanın en güvenli havayolu şirketleri listesinde ilk 10'u paylaştı.

Türk Hava Yolları ise güvenlik bakımından ilk 10'a giremedi. Air France-KLM, British Airways ve Lufthansa Avrupa'nın en güvenli havayolu şirketleri oldu.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre en güvenli ABD havayolları ise AMR Corporation, Continental Airlines, Delta Airlines, Southwest Airlines, United Airlines ve US Airways oldu.

Asya kıtasından ise ilk 10'a giren tek şirket Japonya Havayolları oldu.

ATRA ilk kez düzenlenen bu sıralamada, kullanılan uçakların ortalama yaşı ve filonun homojenliği gibi 15 kriteri göz önüne aldı.

Dünyanın en güvenli 10 havayolu şirketi; (alfabetik sırada) Air France, KLM AMR Corporation (American Airlines, American Eagles) British Airways, Continental Airlines, Delta Airlines, Japan Airlines, Lufthansa, Southwest Airlines, United Airlines, US Airways.

Kaynak: www.turizmdebusabah.com