Google+

Arama formu

Dünyaya Açılan Pencere'ye davetlisiniz!

Gezgin olmanın en önemli şartıdır dünyaya açılan pencereleri kovalamak… Zaten başka da bir şartı yok. Dünyaya açılan bu pencerelerden geçen hiç kimse bir daha tam anlamıyla geri dönemez. Her gittiği yerde kendinden bırakır biraz. Böyle böyle çoğalır. Çoğaldıkça dünyada keşfedilmeyi bekleyen yerlerin sayısı da artar. “Dünya küçük” derler ama gezdikçe büyür dünya. Uzanamadığın nice kent, sokak, bina oldukça da büyümeye devam eder.

Biz de bu bakış açısından yola çıktık ve dünyayı bir parça da olsa küçültelim, bu sergi alanına sığdıralım istedik. Farklı ülkelerden, şehirlerden karelerle bambaşka kültürlere bir pencere açalım, içinizdeki gezgin ruhunu harekete geçirelim istedik. Daha da önemlisi dünyaya aynı pencereden bakalım ve bu sayede biraz daha çoğalalım istedik. Nihayetinde de Gezimanya yazarlarının çektiği bu 70 fotoğrafı bir araya getirdik.

Amacımız her biri başka başka yerlerde başka başka insanların bakış açılarından çekilmiş bu kareler sayesinde bir noktada buluşmak ve dünyaya bir de buradan bakmak. Gördüğümüz, öğrendiğimiz, keşfettiğimiz her şeyi paylaşarak yolumuza devam etmek. Size de “yolunuz açık olsun” diyoruz.

14-23 Aralık 2016 tarihleri arasında Ortaköy Sanat Merkezi’nde görülebilecek Dünyaya Açılan Pencere fotoğraf sergisi, Gezimanya yazarlarının dünyanın farklı farklı yerlerinde çektikleri fotoğraflardan oluşuyor. Amacı farklı kültürleri ve bambaşka coğrafyaları gösteren bu kareler sayesinde ortak bir noktada buluşmak olan sergimizin 17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 17.30’da düzenlenecek bir açılış kokteyline katılabilrsiniz. 

Dünyaya Açılan Pencere'ye davetlisiniz!

Katılımcılar:
A. Buğra Tokmakoğlu, Canan Demiray, Çağlar Erözgen, Emir Ergin, Erkut Özen, Evrim Vural, Ezgi Kurtuluş, Gökçe Yılmaz, Hüseyin Yılmaz, Işıl Ataker, Kemal Özel, Murat Z. Özbilgi, Nevin Salman, Nurhan Yılmaz, Özlem Demir, Pınar Bulut, Rüştü Hatipoğlu, Seymen Bozaslan, Sinem Kocacan, Suat Özbilgi, Tuğçe Yılmaz

 

Etiketler