Google+

Gastromanya açıldı!

216022 Ara 2016Duyuru

Singapur mutfağında tüm yemeklerin çok yüksek ateşte pişirildiğini, en zor pişen yemeklerin pişme süresinin bile iki dakikayı aşmadığını ya da Meksika mutfağının Rusya’dan sonra en çok çorba tüketen mutfak olduğunu biliyor muydunuz? Peki, olur da bir gün Belgrad’a yolunuz düşerse ya da Urla’ya, ne yiyeceğinizi hiç düşündünüz mü? Adana mutfağının vazgeçilmezi neden şalgam yahut Bitlis mutfağına özgü ışgını vazgeçilmez yapan ne?

Gastromanya açıldı!

Dünya ve Türkiye’nin farklı köşelerinden, farklı kültürlerden ve coğrafyalardan gelen yeme-içme alışkanlıklarını derleyen yepyeni bir gastronomi sitesi yayın hayatına başladı. Türk ve dünya mutfaklarından farklı tarifleri bir araya getiren Gastromanya yemek tutkunlarının da yeni adresi olmayı amaçlıyor.

Sadece tariflerle sınırlı olmayan sitede çeşitli ülke ve şehirlerin mutfaklarına dair pek çok bilgi de edinebilirsiniz. Mutfaklarda sık kullanılan malzemelerden, “nerede ne yenir”e pek çok konuda bilgi sahibi olabileceğiniz Gastromanya sizin gönderdiğiniz tariflerle de mutfağını büyütecek. Hepimize ve hep beraber afiyet olsun! 

Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar