Google+

Arama formu

'Gezgin Dayanışması'nın 'Yolculuk Bursu' başvurusunu kaçırmayın

A Tea With 10.000 People projesinden ilham alarak ortaya çıkan Gezgin Dayanışması freecycle felsefesi ile oluşturuldu. Gezginler bu grup üzerinden ekipman, kalacak yer, tavsiyeler, yol arkadaşları edinebiliyorlar. Grup içinde para kesinlikle geçmiyor. 

Gezgin Dayanışması şimdi de maddi problemler nedeniyle yola çıkamayan veya yolculuğunu devam ettiremeyen bir gezgin için yardım projesi oluşturdu. Grubun üyeleri istedikleri miktarda para göndererek kolektif bir şekilde “Yolculuk Bursu” imkânı yarattı.

'Gezgin Dayanışması'nın 'Yolculuk Bursu' başvurusunu kaçırmayın

'Yolculuk Bursu'na nasıl başvururum?
500 TL burs miktarına başvurmak için son tarih 25 Haziran 2016 (Saat: 23.59). Rotanızı ve gezi planınızı anlatan bir yazı hazırlıyorsunuz. Ardından dayanışmanın Facebook grubua katılma daveti yolluyorsunuz. Davetiniz kabul edildikten sonra açıklamada yer alan mail adresine hazırladığınız yazıyı gönderiyorsunuz. Yazılı başvurular için oluşturulan kuruldan sonra muhtemel bir mülakat süreci gerçekleşecek. Ardından da bursun kazananı belli olacak.

Kendi imkânları çerçevesinde bir meblağ oluşturan grup, “500 lirayla Antarktika’ya kadar gidebileceğini düşünüyorsan sen de yaz. Bütün çılgınlıklara da açığız” diyor. 

Eğer gezmek değil de burs miktarına katkı sağlamak istiyorsanız ikinci burs fonunda yardımcı olabilirsiniz. Bu duyurulardan haberdar olmak için de gruba üye olmanız yeterli.

KAYNAK